Lipcowa „Poligrafika” już dostępna!
16 lip 2021 10:43

Fleksografia, finansowanie i ekologia w poligrafii to tematy wiodące lipcowego wydania.

Dział dedykowany drukowi fleksograficznemu otwiera artykuł poświęcony jubileuszowi 75-lecia firmy Mark Andy, anonsowany już na I stronie okładki. Przedstawiamy też systemy produkcji płyt DuPont, które przyczyniają się do wzrostu wydajności i redukcji odpadów. Pełne wykorzystanie potencjału fleksografii umożliwi system PureFlexo Printing wprowadzony przez firmę Miraclon. Z kolei Maarten Hummelen z firmy GSE przekonuje, że najlepsze efekty w druku flekso etykiet i opakowań  można osiągnąć dzięki podejściu Lean i zautomatyzowanej logistyce farb. Jeśli mowa o farbach, to interesującą ekologiczną alternatywę dla farb solwentowych, czyli uniwersalne farby wodne, proponuje Reprograf-Grafikus. Natomiast system kamer do monitorowania obrazu druku firmy Erhardt+Leimer gwarantuje zgodność z wymaganiami klienta pod względem pasowania, jakości druku i wierności kolorów. To oczywiście nie wszystkie interesujące publikacje z obszaru fleksografii – zachęcamy do zapoznania się z pełną zawartością tego działu.

W części poświęconej finansowaniu Paweł Szarubka z firmy Integrator Systemów Poligraficznych wskazuje, o jakie wsparcie mogą się ubiegać przedsiębiorcy z branży poligraficznej w ramach perspektywy finansowej 2021-2027. A o tym, że branża nie zwalnia tempa, świadczy dynamiczny wzrost finansowania inwestycji od początku tego roku, co podkreśla Piotr Klimczak z PKO Leasing.

I wreszcie ekologia, której istotny element stanowi gospodarka obiegu zamkniętego. Ważnym jej ogniwem jest przetwórstwo odpadów – tu znacząca rola przypada firmie ML Polyolefins, zapewniającej drugie życie odpadom poprodukcyjnym. Z odpadami w procesie produkcji zdecydowanie łatwiej się uporać dzięki automatyzacji ich odbioru, o co dba firma Nestro.

GOZ i zrównoważony rozwój to dwa filary nowej rzeczywistości; jak ten zrównoważony rozwój będzie się kształtował w sektorze druku wielkoformatowego, wyjaśnia ekspert HP.

Warto też wspomnieć o nowym cyklu na naszych łamach poświęconym tematowi sukcesji w firmach branży poligraficzno-opakowaniowej. Inauguruje go artykuł adwokat Darii Leszczyk „Zmiana pokoleniowa w polskich przedsiębiorstwach”.

Poza tym w numerze lipcowym m.in.: laureaci Złotego Gryfa; światowa premiera maszyny Rapida 105; nowy ploter Canon Arizona 135 GT; innowacje Mimaki zaprezentowane w ramach Global Innovation Days; premiera przemysłowego systemu drukującego na tekstyliach EFI Reggiani BLAZE; oficjalna prezentacja plotera Agfa Avinci CX3200; nowe rozwiązania Fujifilm.

Zapraszamy do lektury!

cript>