Mitsubishi HiTec Paper podnosi ceny papieru
26 lip 2021 09:19

Ze względu na utrzymujący się gwałtowny wzrost kosztów energii oraz znaczny wzrost kosztów w obszarach logistyki i surowców, firma Mitsubishi HiTec Paper podnosi ceny na cały asortyment produktów (termoscript, jetscript, giroform, supercote, barricote).

Korekty cen w wysokości 20 proc. dotyczyć będą dostaw realizowanych od 1 września 2021.

Jak twierdzą przedstawiciele producenta, ten krok jest nieunikniony, aby w dalszym ciągu oferować partnerom szeroki wybór powlekanych papierów specjalnych o ugruntowanej na rynku jakości. Zespół sprzedaży Mitsubishi kontaktuje się bezpośrednio z klientami firmy w sprawie zaplanowanej podwyżki.

Mitsubishi HiTec Paper Europe GmbH jest niemiecką filią japońskiej spółki Mitsubishi Paper Mills Ltd., będącej jednym z wiodących światowych producentów papieru specjalnego. Około 770 pracowników Mitsubishi HiTec Paper Europe zajmuje się produkcją wysokiej jakości materiałów, papierów atramentowych, samokopiujących, etykietowych i barierowych do opakowań giętkich. Produkcja jest realizowana w dwóch lokalizacjach - w Bielefeld i we Flensburgu. Każda fabryka posiada własną produkcję papieru bazowego, nowoczesne maszyny produkcyjne i stosuje innowacyjne technologie powlekania. Firma dysponuje rozbudowaną, globalną siecią sprzedaży, dzięki której dostarcza pełną gamę papierów specjalistycznych do wielu zastosowań, pozwalających na realizację nawet niestandardowych zamówień w zakresie wykorzystania papieru powlekanego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mitsubishi HiTec Paper Europe

 

 

 

cript>