Toray wprowadza nową płytę do druku offsetowego
29 lip 2021 11:46

Firma Toray Graphics, jeden z wiodących producentów technologii płyt offsetowych, poinformowała o premierze innowacyjnej płyty do suchego druku offsetowego. Płyta umożliwia wykonanie nadruku fotorealistycznych obrazów na powierzchni puszek do napojów.

Nowo opracowana płyta o nazwie PRIXIA opiera się na rozległej wiedzy i doświadczeniu firmy Toray w produkcji płyt przy użyciu gumy silikonowej. Nadruki na puszkach wykonywane są w technologii suchego offsetu łączącej techniki druku offsetowego i typograficznego. W tym przypadku specjalne matryce umożliwiają przenoszenie obrazu na silikonowy wałek, który odbija obraz na metalowej powierzchni opakowania.

PRIXIA zapewnia jakość druku do 250 linii na cal. Jest to przełom w porównaniu z powszechną na rynku rozdzielczością wynoszącą od 75 do 120 linii na cal uzyskiwaną w przypadku popularnych płyt fotopolimerowych.

Opracowując to innowacyjne rozwiązanie firma Toray zwróciła się do wielu przedstawicieli branży: konsumentów, projektantów i agencji w celu zasięgnięcia opinii i skonsultowania projektu. Wynikiem dyskusji branżowych było przekonanie, że wyższa jakość obrazu zapewniana przez płytę PRIXIA znacząco podniesie atrakcyjność towaru eksponowanego na półce.

Co ważne w kontekście marketingowym, nowa technologia umożliwia umieszczanie realistycznych zdjęć celebrytów na puszkach ułatwiając uzyskanie zgody na wykorzystanie ich wizerunku. Jak oczekuje producent, jest to kolejny czynnik, który przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności towaru. Wysoka jakość obrazu powoduje, że ​​finalny produkt bardzo przypomina makiety, co przyspiesza procesy zatwierdzania i wprowadzania towaru na rynek.

Możliwość dostarczania niespotykanej dotychczas jakości wynika z faktu, że płyty PRIXIA posiadają indywidualny rozmiar kropek wynoszący 7 mikronów, w porównaniu z 50 mikronami stosowanymi w przypadku płyt polimerowych. Żywotność takiej płyty szacuje się na około miliona puszek. PRIXIA będzie dostępna na całym świecie w sierpniu 2021 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Toray

 

 

 

 

 

cript>