Koenig & Bauer umacnia swoją pozycję
30 lip 2021 09:24

Pierwsza połowa 2021 roku pod wieloma względami przebiegała pomyślnie dla Grupy Koenig & Bauer. Zamówienia klientów wzrosły o około 28 proc. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Wynik był podyktowany w dużej mierze wzrostem liczby zamówień w segmencie Special. We wszystkich częściach tego segmentu odnotowano wzrosty rzędu 45 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Spółka zależna Grupy MetalPrint osiągnęła w czerwcu jeden z najwyższych poziomów realizacji zamówień w swojej historii. Pokazuje to, że po trudnym pierwszym półroczu sytuacja w zakresie zamówień poprawia się, co pozwala firmie Koenig & Bauer z ufnością spojrzeć w przyszłość.

Wzrost zamówień odnotowano także w segmencie maszyn arkuszowych (ok. 30 proc), przy czym wpływ na wynik miał gwałtownie rosnący i bardziej odporny na pandemię rynek druku opakowań. Umożliwiło to dalsze umocnienie pozycji firmy na rynku offsetowych maszyn arkuszowych wykorzystywanych w branży opakowaniowej.

Oprócz rekordowego zamówienia podpisanego podczas China Print w Pekinie, w lipcu z sukcesem wprowadzono na rynek pięć maszyn CorruCUT, poczyniono też dalsze postępy w ramach inicjatywy zrównoważonego rozwoju.

Firma Koenig & Bauer świętowała ponadto szereg sukcesów w Chinach – na tegorocznych targach w Pekinie odbywających się pod koniec czerwca ustanowiono nowy rekord liczby otrzymanych zamówień. Centralnym punktem prezentacji była światowa premiera nowej generacji systemu Rapida 105.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wielkoformatowe offsetowe maszyny arkuszowe Rapida 145 i Rapida 164, co odzwierciedla zapotrzebowanie na wysokiej jakości opakowania, szczególnie wykorzystywane na potrzeby telefonów komórkowych i elektroniki użytkowej.

Jak wyjaśnia dr Andreas Pleßke, dyrektor generalny Koenig & Bauer AG: Decyzje klientów pokazują, że wykonaliśmy bardzo dobrą pracę w ostatnich latach i że nasza koncentracja na rynkach rozwijających się, takich jak konwencjonalny i cyfrowy druk opakowań, przynosi efekty. Spodziewamy się dużej liczby zamówień w trzecim kwartale 2021 roku. Produkcja nowych maszyn rozpocznie się w przyszłym roku. Zrównoważony rozwój nabiera tempa jako kluczowa kwestia zarówno dla klientów, jak i dla firmy. Dlatego jesteśmy bardzo dumni z bycia pierwszym producentem maszyn drukarskich, który przystąpił do „Inicjatywy Zdrowego Druku”. Uzyskaliśmy też potwierdzenie uczestnictwa w projekcie „Święty Graal 2.0”, co jeszcze bardziej zwiększa nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój firmy. Więcej informacji o inicjatywie zrównoważonego rozwoju Koenig & Bauer można znaleźć w raporcie z pierwszej połowy 2021 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer

 

 

 

cript>