Label Congress 2021 przedstawia program edukacyjny
3 sie 2021 09:10

W programie edukacyjnym Label Congress 2021, który odbędzie się równolegle z główną wystawą przez pierwsze dwa dni targów Labelexpo weźmie udział wielu prelegentów znanych w branży druku etykiet i opakowań. To pierwsze tego typu wydarzenie na żywo, które odbędzie się w tym roku w Ameryce Północnej.                   

Program obejmuje dwudniową konferencję tematyczną w dniach 29 i 30 września składającą się z 10 sesji prezentacyjnych i panelowych. Na trzeci dzień targów zaplanowane są warsztaty techniczne Label Academy.

Pierwszy dzień konferencji skupi się na światowych trendach rynkowych i kluczowych technologiach. Wśród najważniejszych punktów sesji znajdzie się prezentacja przedstawiająca globalny obraz rynku prowadzona przez prezesa TLMI Linnea Keen i prezesa AWA Corey Reardona.

Inne ważne wydarzenie pierwszego dnia to przedstawienie technologii cyfrowego zdobienia, którego dokonają Filip Weymans, wiceprezes ds. globalnego marketingu Flint Group Digital/Xeikon oraz regionalny kierownik sprzedaży na zachodnim wybrzeżu AB Graphic International Jim Kehring. Inne tematy sesji to: dyskusja panelowa badająca, czy przetwórcy powinni dywersyfikować się w kierunku opakowań giętkich, z udziałem m.in. Matta Bennetta, globalnego wiceprezesa ds. strategii pakowania, Fujifilm; oraz dyskusja panelowa poświęcona zaletom druku hybrydowego.

Tematem wiodącym drugiego dnia konferencji jest zabezpieczenie firmy na przyszłość. Najważniejsze wydarzenia obejmą sesję otwierającą na temat przejrzystości danych, poprowadzoną przez Federico D’Annunzio, założyciela transpar3nt.com i zdobywcę globalnego wyróżnienia za osiągnięcia w 2020 Label Industry Global Award. Mike Rottenborn, dyrektor generalny Global Graphics, Geert Van Damme, dyrektor zarządzający Cerm i Robert Buongiorno prezes BST North America, będą jednymi z panelistów podczas dyskusji na temat tego, jak daleko może zajść przemysł 4.0 i automatyzacja. Zrównoważony rozwój będzie tematem kolejnego panelu dyskusyjnego z udziałem Juliana Cass, wiceprezesa North America NW z Flint Group, Kevina Clunie, wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu i wiceprezesa CELAB, Mactac oraz Abby Meyer, inżyniera ds. badań w firmie Belmark. Innymi tematami dyskusji będą: tworzenie kultury ciągłego doskonalenia oraz jak rekrutować i zatrzymywać młode talenty.

Na 1 października zaplanowano warsztaty w ramach Label Academy poświęcone między innymi samoprzylepnym materiałom etykietowym. Uczestnicy poznają specyfikę i budowę samoprzylepnych laminatów, sposobu ich wytwarzania, znaczenia materiałów i zapotrzebowania na różne kleje. Dowiedzą się również dlaczego potrzebne są rozmaite konstrukcje laminatowe, jakie jest ich zastosowanie, jak je identyfikować oraz poznają procedury testowania przylepności.

Wśród prelegentów znajdą się Cynthia Frost White, prezes i dyrektor generalny Channeled Resources Group, która przedstawi przegląd podłoży antyadhezyjnych (papiery i folie) oraz Melissa David, kierownik linii produktów w dziale opakowań FLEXcon, która omówi  charakterystykę materiałów klejących. Wszystkie sesje konferencyjne będą udostępniane na żądanie następnego dnia.

Tasha Ventimiglia, dyrektor imprezy Label Congress 2021, tak skomentowała nadchodzące wydarzenie: Z niecierpliwością czekamy na ponowne połączenie branży na jedynej tego typu imprezie w tym roku w Ameryce Północnej. Nauka w branży jest procesem ciągłym, dlatego cieszymy się, że możemy zaoferować uczestnikom możliwość kontynuowania edukacji w chwili gdy powracamy do zdrowia po pandemii. Co więcej, udostępniając treści cyfrowo, na żądanie możemy zaoferować możliwość uczenia się szerszej globalnej publiczności, w tym osobom, które nie mogą uczestniczyć osobiście w wydarzeniu.

Label Congress 2021 odbędzie się w dniach od 29 września do 1 października w Centrum Kongresowym Donalda E. Stephensa w Rosemont w stanie Illinois (Stany Zjednoczone).

Opracowano na podstawie informacji organizatora

cript>