Ruszył CoBo-Stack Tour
6 sie 2021 13:30

Firmy Reprograf-Grafikus wspólnie z firmą MBO Komori, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku zorganizowały serię pokazów najnowocześniejszego rozwiązania automatyzacji w introligatorni jakim jest CoBo-Stack. Nie wszyscy mogą i chcą obecnie podróżować, ale dla tego robota nie ma rzeczy niemożliwych! Ruszył więc w trasę objazdową po Polsce.

MBO CoBo-Stack to tak zwany cobot, czyli robot współpracujący, który nie potrzebuje klatki ochronnej, co gwarantuje mu znak CE.  Stosy produktów, np. stosy złożonych składek są podawane na stół CoBo-Stack.

 

Cobot podnosi stosy ze stołu i układa je na paletach. Potrafi układać składki z falcerki, broszury z linii szyjących oraz bloków książki z linii do oprawy klejonej. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie automatyzacji w introligatorni.

W Polsce zaplanowane zostały pokazy w czterech Drukarniach, z czego na każdy liczba uczestników jest ograniczona i musi zostać wcześniej uzgodniona ze współorganizatorem tj. firmą Reprograf-Grafikus.

Harmonogram pokazów CoBo-Stack, sierpień 2021:

  • 4-6 sierpnia - drukarnia Abedik Żerniki k/Poznania
  • 9-11 sierpnia - drukarnia Poligrafia Janusz Nowak Wysogotowo
  • 11-13 sierpnia – drukarnia CGS Mrowino k/Poznania
  • 16-18 sierpnia – drukarnia Dimograf Bielsko-Biała


Możliwość obejrzenia pracy Stack w jednej z ww. drukarń istnieje  poprzez zgłoszenie chęci przyjazdu organizatorom pokazu.

Informacja firmy Reprograf - Grafikus

cript>