Sharp Electronics dystrybutorem marki Pantum w Polsce
10 sie 2021 12:29

Sharp poinformował o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z międzynarodową firmą Pantum, która projektuje, produkuje i sprzedaje drukarki laserowe. Na mocy podpisanej umowy firma Sharp stała się dystrybutorem urządzeń Pantum na terenie Polski.

Szymon Trela, senior product manager CEE komentuje: Urządzenia Pantum stanowią doskonałe uzupełnienie naszej linii produktowej, dzięki temu nasza oferta będzie kompletna. W jej skład będą wchodziły zarówno zaawansowane systemy druku, jak i niewielkie, osobiste urządzenia, które znajdą zastosowanie zarówno w biurze, jak i w domu. Nasi klienci i partnerzy skorzystają na możliwości szerokiego wyboru spośród bogatej linii urządzeń drukujących A4 o równie bogatej funkcjonalności, sprawdzonej niezawodności oraz atrakcyjnych kosztach eksploatacji.

Pantum jest międzynarodową firmą, której misją jest dostarczanie klientom niezawodnych, atrakcyjnych cenowo i przyjaznych dla środowiska rozwiązań druku. Od czasu wprowadzenia pierwszego modelu w 2010 roku, firma Pantum rozwinęła  swoją ofertę rozwiązań dla druku o szeroką gamę drukarek, po usługi zarządzania drukiem. Pantum produkuje wielofunkcyjne oraz jednofunkcyjne modele A4 oraz A3, w wariantach kolor i mono.

Rafał Szarzyński, regional sales manager mówi: Podpisanie przez nas umowy o statusie dystrybutora produktów Pantum jest ważnym krokiem, który pozwoli nam na poszerzenie aktualnej oferty dla partnerów. Czasy, w jakich obecnie przyszło nam funkcjonować, stawiają przed nami wiele wyzwań. Mam tutaj na myśli chociażby problemy związane z dostępnością sprzętu drukującego u większości producentów. My postawiliśmy na silną, rozwojową markę o dużym potencjale produkcyjnym, ale również wysokiej jakości. Model dystrybucji, jaki przyjęliśmy, opiera się na sprzedaży dwóch kategorii linii biznesowych. Jedna dostępna będzie w ofercie każdego z naszych partnerów, natomiast druga jedynie u wybranych partnerów handlowych.  W każdym razie te linie cechują najniższe na rynku koszty eksploatacji przy zachowaniu jednocześnie niskiej ceny samego produktu. Oczywiście wszystkie będą dostępne zarówno w modelu zakupu, jak i w usłudze dzierżawy oraz kontraktu za kopię.

Aktualna sieć sprzedaży firmy Pantum obejmuje ponad 80 krajów i regionów na całym świecie, między innymi: Chiny, USA, Kanadę, Europę, Bliski Wschód czy Afrykę Południową. Natomiast oddziały handlowe i centra serwisowe Pantum zostały założone w Chinach, USA i Europie.

Cieszymy się, że wspólnie z firmą Sharp będziemy pracować nad rozwojem Pantum w Polsce. Sharp jest dla nas strategicznym partnerem biznesowym, z którym mamy nadzieję zbudować długoterminową relację. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się uzyskać super wyniki sprzedaży i dzielić się radością ze wspólnego sukcesu – skomentował Stephen Chen, senior sales manager, Pantum.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sharp

 

 

cript>