ART OF COLOR już w tym tygodniu
30 sie 2021 14:04

Organizowane przez Grupę MTP wyjątkowe ART OF COLOR Spotkanie liderów odbędzie się 2 września br. w restauracji Saffron a’la carte na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

Podczas spotkania międzynarodowi eksperci zaprezentują trendy i rozwiązania, które muszą odpowiedzieć na radykalnie zmieniające się oczekiwania konsumentów, ustawodawców i klientów instytucjonalnych.

Goście tegorocznego ART OF COLOR Spotkanie liderów dowiedzą się m.in., jaka jest sytuacja ekonomiczna w Polsce, Europie i na świecie oraz jakie są prognozy rozwoju; w jaki sposób będą dystrybuowane środki z funduszu rewitalizacji gospodarki europejskiej oraz jakie są priorytety branży. Prelegenci przedstawią raport „Polski rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem” oraz doświadczenia zebrane w trakcie realizacji projektów naukowo-badawczych realizowanych przez przedsiębiorstwa wspólnie z ośrodkami naukowymi. Przedstawione zostaną także przemysł konwertograficzny, Industry 4.0 – czyli przyszłość branży z perspektywy dostawcy oraz działania Bractwa w Portugalii. Podczas spotkania odbędą się również dwa panele dyskusyjne.

Wśród prelegentów ART OF COLOR zobaczymy: Małgorzatę Jarosińską-Jedynak, sekretarz stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej; Patrycję Zeszutek, zastępcę dyrektora Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej; Marcina Kujawskiego, ekonomistę ds. Europy Środkowo-Wschodniej, Departament Analiz Ekonomicznych
i Sektorowych, BNP Paribas; prof. dr. hab. inż. Artura Bartkowiaka, Uniwersytet Technologiczny
w Szczecinie; Katarzynę Rybicką, członka zarządu, Walstead; prof. dr. hab. Dariusza Kuźminę, Uniwersytet Warszawski; Adama Koziołka, prezesa Polskiego Wydawnictwa Rolniczego; Jerzego Czubaka, president, Amcor; Ludwiga Allgoewera, global head of sales & marketing, Heidelberg; Ignacio López-Baillo, european regional business director, Taghleef Industries oraz Paulo Souto, kanclerza Portugalskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.

Art of Color będzie uroczystą inauguracją prac nad VIII wydaniem raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”.

Partnerem strategicznym Art of Color Spotkanie liderów jest firma Heidelberg – lider rynku poligraficznego i producent legendarnych maszyn Speedmaster. Firma powstała w 1850 roku założona przez Andreasa Hamma i od 171 lat skupia swoją działalność wokół druku i maszyn. W nowej cyfrowej rzeczywistości rozwiązania Heidelberga są powszechnie używane i znacznie wykraczają poza same maszyny. Tym, co odróżnia tego producenta od innych, jest niesamowity software Prinect oparty na analityce Big Data, który pozwala osiągnąć wielu drukarniom na całym świecie doskonałość w autonomicznej produkcji. Gościem Art of Color będzie goszczący w Polsce pierwszy raz globalny szef sprzedaży i marketingu – Ludwig Allgoewer.

Kolejnym partnerem strategicznym wydarzenia jest firma Manroland Sheetfed GmbH należąca do czołówki światowych producentów arkuszowych offsetowych maszyn drukujących i związanych z nimi technologii do zastosowań komercyjnych, opakowaniowych oraz wydawniczych. Założona w 1871 roku w oparciu o najlepsze tradycje niemieckiej doskonałości inżynieryjnej, firma jest światowym synonimem jakości, precyzji i najwyższej niezawodności. Bestsellerem w ofercie spółki jest seria Manroland Evolution, wprowadzona na rynek w 2012 roku i nieustannie udoskonalana, a od ubiegłego roku dostępna także w formacie B0. Dzięki niej Manroland Sheetfed od lat pozostaje liderem innowacyjności oraz preferowanym dostawcą światowych koncernów drukarskich, szczególnie opakowaniowych. Od 2012 roku Manroland Sheetfed GmbH stanowi w całości własność prywatnej brytyjskiej grupy przemysłowej Langley Holdings plc.

Partnerem wydarzenia jest Walstead Central Europe – wiodąca firma w branży zintegrowanych rozwiązań usług komunikacyjnych w Europie oferująca usługi związane z drukiem, magazynowaniem i dostawą. Gościem Art of Color będzie Katarzyna Rybicka – członek zarządu firmy Walstead.

Partnerem wydarzenia jest również przedsiębiorstwo ML Polyolefins, które od 2000 roku zajmuje się gospodarką odpadami z tworzyw sztucznych. Swoją działalność skupia głównie na opakowaniach, wspierając największe przedsiębiorstwa zajmujące się ich produkcją, organizując odbiór odpadów na terenie Unii Europejskiej. Zebrane odpady z tworzyw sztucznych pozwalają zabezpieczyć surowiec do produkcji recyklatów, a zainstalowane moce produkcyjne na poziomie 25 000 ton rocznie czynią z firmy lidera produkcji rPP w Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.artofcolor.pl

"Poligrafika" jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Opracowano na podstawie informacji organizatora

 

 

 

 

cript>