Ruszyły zapisy na konferencję Intergraf Book Conference 2021
7 wrz 2021 09:21

W dniach 20-24 października 2021 r. specjaliści europejskiego rynku książki spotkają się po raz kolejny w Niemczech na Targach Książki we Frankfurcie. Trwają już zapisy na towarzyszącą targom konferencję, która odbędzie się 21 października. Wydarzenie pt. „Shaping the Future with Books” jest organizowane przez Intergraf przy wsparciu merytorycznym agencji Smithers.

Rynek książki w Europie doświadczył burzliwych dwóch lat z powodu skutków COVID-19. Jego historia nie była ani prosta, ani przewidywalna - po niestabilnej sytuacji, jakiej doświadczyliśmy wiosną/latem 2020 r. z powodu pierwszej fali blokad, europejski rynek książki odbił się, a coraz więcej pozytywnych wiadomości jest przekazywanych z różnych krajów.

Wydaje się, że przyszłość książek, które wciąż są najbardziej lubianym produktem drukowanym, rysuje się w jasnych barwach. Podczas pierwszej edycji konferencji odbywającej się w formie seminarium internetowego w lutym br. Adam Page, globalny dyrektor ds. badań i raportów w Smithers, wyjaśnił uczestnikom, że w Europie Zachodniej przewiduje się, iż rynek książki wzrośnie z 5,7 miliarda euro w 2020 roku do 6,5 miliarda euro w 2025 r. (2,6 proc. CAGR).

Więcej informacji na temat rynku książek można uzyskać dołączając do wydarzenia. Podczas konferencji uczestnicy poznają perspektywy drukarzy, wydawców i innych ekspertów, a także otrzymają ekskluzywny raport rynkowy i prezentację przygotowane przez specjalistów agencji Smithers. Mowa też będzie o najnowszych wydarzeniach na europejskim rynku książki, w tym o skutkach pandemii widzianych oczami przedstawicieli drukarń i wydawców. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Intergraf.

Opracowano na podstawie informacji Intergraf

cript>