Flint Group sprzedaje oddział XSYS
9 wrz 2021 08:40

Firma Flint Group podpisała umowę sprzedaży oddziału XSYS, który specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu opakowaniowego. Nabywcą jest spółka Lone Star Funds, a sprzedaż ma pozwolić na koncentrację biznesu i dalsze inwestowanie w wiodące na rynku przedsiębiorstwa.

Zespół zarządzający XSYS będzie kierowany przez Antoine Fady, który obejmie stanowisko dyrektora generalnego; Dagmar Schmidt będzie dyrektorem operacyjnym; Martin Sauer – dyrektorem finansowym, natomiast Steve Dryden zastąpi Fady'ego na stanowisku dyrektora generalnego Flint Group. Transakcja zwyczajowo podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Szczegółowe warunki kontraktu nie zostały ujawnione.

Podział, który ogłaszamy dzisiaj to kolejny krok we wspólnej strategii Flint Group i XSYS – powiedział Fady i dodał: Umożliwi firmie XSYS dalszy rozwój jako samodzielnego, najlepszego w swojej klasie dostawcy kompletnych rozwiązań dla branży przygotowania do druku fleksograficznego i typograficznego. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Lone Star, którego doświadczenie i osiągnięcia przyniosą wiele korzyści w dalszym funkcjonowaniu XSYS.

Dzięki tej transakcji stworzymy dwa dedykowane zespoły zarządzające skupione na  działaniach strategicznych i operacyjnych – powiedział Steve Dryden, nowo wybrany dyrektor generalny Flint Group i podkreślił: Flint Group zyskuje dogodną pozycję do dalszych inwestycji w rosnące segmenty papieru i tektury, opakowań giętkich i etykiet, obsługiwanych za pomocą naszych konwencjonalnych i cyfrowych materiałów eksploatacyjnych do druku. Ta skuteczna strategia skoncentrowana na innowacjach w zakresie produktów i usług umożliwia rozwój oraz pomoc w standaryzacji i obniżeniu kosztów naszych klientów.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z XSYS, wiodącym światowym dostawcą rozwiązań do druku — powiedział Donald Quintin, prezes Lone Star Opportunity Funds. Doceniamy nie tylko prężną działalność XSYS i różnorodność oferty, ale także perspektywy jej rozwoju i wartość, jaką XSYS zapewnia swoim klientom. Mamy ogromne zaufanie do zaangażowania zespołu zarządzającego w realizację potencjału XSYS w nadchodzących latach – dodał.

Firmy zaangażowane w transakcję sprzedaży to Goldman Sachs Bank Europe SE i J.P. Morgan, które działały jako doradcy finansowi oraz doradca prawny – Freshfields Bruckhaus Deringer LLP. Po stronie Lone Star firmami doradczymi były Perella Weinberg Partners oraz Weil, Gotshal & Manges.

Opracowano na podstawie informacja firmy Flint Group

cript>