Navigator podnosi ceny papieru
10 wrz 2021 11:55

Portugalski producent papieru The Navigator Company ogłasza ogólnoeuropejską podwyżkę cen o 6 proc., a będzie ona obowiązywać od 27 września.

Obecna sytuacja po stronie popytu, z rekordowo wysokim portfelem zamówień oraz ograniczeniami i zakłóceniami w dostawach, wspiera ten ruch w kierunku odzyskania marży w całym łańcuchu wartości - stwierdziła firma w oficjalnym komunikacie. - Przemysł papierniczy od początku pandemii funkcjonował w ramach niedopuszczalnych marż, co zagrażało jego przyszłej stabilności. Rosnące ceny surowców, logistyki, energii i kosztów emisji CO2 w tym roku przyniosły jeszcze większą presję na te marże, zmuszając nas do podniesienia cen w celu odzyskania akceptowalnych poziomów rentowności.

Marki The Navigator Company obejmują: Discovery, Explorer, Inacopia, Inaset, Pioneer, Soporset i Target oraz tytułowy Navigator.

Grupa jest największym w Europie producentem bielonej masy eukaliptusowej i zajmuje czołową pozycję na europejskim rynku niepowlekanego papieru do drukowania i pisania.

Opracowano na podstawie informacji The Navigator Company

 

cript>