Flint Group ze srebrnym medalem EcoVadis
24 sty 2022 10:10

Firma Flint Group, w tym wszystkie jednostki biznesowe w jej działach Packaging oraz Commercial Publication & Web, uzyskała status „Silver” w wyniku audytu przeprowadzonego przez EcoVadis. EcoVadis jest międzynarodową organizacją ratingową oceniającą działania i praktyki dostawców w zakresie ich społecznej odpowiedzialności biznesu.

Flint Group znalazła się w czołówce 21 proc. firm ocenionych przez EcoVadis w zakresie produkcji farb, lakierów i powłok. Uplasowała się też w 9 proc. najlepszych firm w kategorii „Zrównoważone Zaopatrzenie” oraz w grupie 7 proc. przedsiębiorstw audytowanych w kategorii „Etyka”.

Steve Dryden, dyrektor generalny Flint Group, powiedział: To ogromne osiągnięcie, które odzwierciedla ciężką pracę i zaangażowanie, jakie nasze zespoły wykazują w dążeniu do realizacji wspólnej wizji zrównoważonego rozwoju na rok 2030 – aby być rozpoznawanym przez naszych klientów, pracowników i udziałowców jako firma etyczna, dostarczająca zrównoważone produkty i usługi dla przemysłu opakowaniowego i poligraficznego. Ta wizja wspiera długoterminowe tworzenie wartości oraz wzrost klientów, pracowników i akcjonariuszy.

Flint Group stosuje rzetelne zasady zrównoważonego rozwoju obejmujące aspekty ekologiczne, społeczne i związane z zarządzaniem działalnością biznesową. W 2020 roku firma została sygnatariuszem ONZ Global Compact. Zobowiązanie to dostosowuje działania przedsiębiorstwa do uniwersalnych zasad ONZ dotyczących praw człowieka, pracy, środowiska i przeciwdziałania korupcji, a także do 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ.

Doug Aldred, dyrektor handlowy Flint Group, powiedział: EcoVadis zapewnia wiodące rozwiązania do monitorowania zrównoważonego rozwoju w globalnych łańcuchach dostaw. Firma wykorzystuje swoją innowacyjną technologię i wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, aby wspierać zrównoważone praktyki. Cieszymy się, że uzyskaliśmy status Silver; to 10-punktowa poprawa w stosunku do naszego wyniku w 2020 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Flint Group

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>