Pierwsza maszyna Mark Andy Digital Series HD w Korei Południowej
10 lut 2022 15:05

W ubiegłym roku park sprzętowy drukarni etykietowej Ji Sung z Suwonu (Korea Południowa) wzbogacił się o nową maszynę hybrydową Mark Andy – Digital Series HD. Tym samym firma stała się jej pierwszym użytkownikiem w regionie Dalekiego Wschodu. Maszyna zwiększyła potencjał produkcyjny tej dynamicznie rozwijającej się drukarni i jest trzecim już rozwiązaniem Mark Andy zakupionym przez nią na przestrzeni ostatnich trzech lat. Wszystkie kontrakty zostały sfinalizowane przy udziale autoryzowanego dystrybutora Mark Andy w regionie Dalekiego Wschodu – firmy Phil Tech International. Za ich montaż i wdrożenie, jak też bieżącą opiekę serwisową odpowiadał europejski oddział Mark Andy.

Ji Sung T&I (Technology & Industry) to firma, którą w 1996 roku założył Kim Jong-Chul. Od początku specjalizuje się w produkcji etykiet. Obecnie gros jej odbiorców stanowią firmy z rynku farmaceutycznego oraz produktów bio. Przez wiele lat bazowała na technologii konwencjonalnej, z czasem wzbogaconej o rozwiązania cyfrowe. Relacje biznesowe z firmą Mark Andy łączą Ji Sung od 2019 roku, kiedy to drukarnia zakupiła pierwszą maszynę z jej oferty – 13-calową, 8-kolorową Performance Series P5 z suszeniem UV. Kierownictwo Ji Sung było na tyle zadowolone z tej inwestycji, jak też z lokalnego wsparcia zapewnianego przez Mark Andy i Phil Tech International, że w 2021 roku pojawiła się tu druga maszyna fleksograficzna – 7-kolorowa Evolution Series E5, również obsługująca wstęgę o szerokości 330 mm. W tym samym roku firma zdecydowała się na zakup hybrydowego modelu Digital Series HD, który zastąpił tu rozwiązanie innego dostawcy.
Technologia druku hybrydowego jest przez nas wykorzystywana do produkcji zleceń nisko- i średnionakładowych. Digital Series HD pracuje w trybie jednoprzebiegowym, więc realizacja tego typu prac jest w jej przypadku bardziej opłacalna niż w technice fleksograficznej – mówi Kim Jong-Chul.Dzięki niej będziemy w stanie szybciej wykonać zamówione prace, a tym samym – zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom obsługi. Mamy też nadzieję, że technologia hybrydowa pomoże nam w pozyskaniu zupełnie nowych klientów, a tym samym przyczyni się do dalszego rozwoju firmy.
Maszyna Digital Series HD, podobnie jak dwie wcześniejsze, została zakontraktowana przy aktywnym udziale lokalnego przedstawicielstwa Mark Andy – firmy Phil Tech International. Jej właściciel, Chi Bum Park, mówi: To dla nas szczególne wydarzenie, gdyż drukarnia Ji Sung stała się pierwszym użytkownikiem hybrydowej maszyny Mark Andy nie tylko w Korei Południowej, ale także na całym Dalekim Wschodzie. Tutejszy rynek jest coraz bardziej świadomy możliwości, jakie zapewnia ta technologia, przede wszystkim w kontekście niskich i średnich nakładów, jak też personalizacji i zmiennych wersji tego samego produktu. Inwestycje w rozwiązania Mark Andy, także we wcześniej zakupione maszyny fleksograficzne, były dla Ji Sung przełomem. Po nich firma zaczęła odnotowywać dynamiczne wzrosty, znacząco też wzrosła jej rozpoznawalność w całym regionie.
Za dostawę, montaż i implementację maszyny odpowiedzialny był europejski oddział Mark Andy, z siedzibą w Warszawie. Mówi Grzegorz Szmigiera, koordynator serwisu Mark Andy Europe: Sytuacja w ostatnich dwóch latach nie ułatwiała nam życia, ale nawet w okresie panujących obostrzeń obie zakontraktowane przez Ji Sung maszyny zostały dostarczone i wdrożone bez zakłóceń. W tym miejscu chciałbym podziękować klientowi za zaufanie, jakim nas obdarzył, decydując się na zakup w tak specyficznym okresie aż dwóch maszyn. Lokalnie bardzo mocno wspiera nas Phil Tech International – w jej stronę również kierujemy podziękowania za pomoc dla naszych techników serwisowych, którzy brali udział w tym projekcie.

Digital Series HD to hybrydowe rozwiązanie, umożliwiające drukowanie i wykańczanie – w jednym przejściu – etykiet i opakowań giętkich. Maszyna jest wyposażona w moduł inkjetowy oraz w zespoły fleksograficzne, a także w szereg opcji uszlachetniania (m.in. sztancowania, laminowania). Kierownictwo Ji Sung szczególnie ceni sobie system automatycznego pasowania – Stitch AI oraz zastosowany tu moduł inkjetowy UV, zapewniający rozdzielczość 1200 dpi.
Maszyna przejęła 20-30 proc. prac wcześniej realizowanych w technice fleksograficznej – mówi Kim Jong-Chul. – Pozostała część jej mocy produkcyjnych zostanie obłożona nowymi zleceniami.
Chi Bum Park dodaje: Inwestycja ta wpisuje się w motto, które przyświeca działalności drukarni Ji Sung. Jej priorytetami są bowiem zaangażowanie we współpracy z klientami i zapewnienie im jak najwyższego standardu obsługi. Digital Series HD z pewnością będzie mieć w tym swój udział.
Tom Cavalco, vice president Mark Andy podsumowuje: Z radością odnotowujemy pierwszą sprzedaż naszej hybrydowej maszyny na rynku koreańskim. Szczególną satysfakcję mamy z faktu, iż jest to trzecie już rozwiązanie Mark Andy, na jakie firma Ji Sung zdecydowała się w bardzo krótkim czasie. To potwierdza nie tylko wysoką jakość sprzętu, ale też zaufanie do nas jako producenta i Phil Tech International jako naszego dalekowschodniego dystrybutora. Mamy nadzieję, że zarówno Digital Series HD, jak i wcześniej wdrożone tu maszyny Performance Series P5 i Evolution Series E5 przyczynią się do dynamicznych wzrostów realizowanych przez Ji Sung oraz do pozyskania przez nią nowych klientów, zarówno na rynku lokalnym, jak i w całym regionie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy