Maszyna Mark Andy w lubelskim oddziale Essentra Packaging
21 lut 2022 15:16

Firma Essentra Packaging, czołowy międzynarodowy producent opakowań kartonowych, etykiet i ulotek, poinformowała o inwestycji w nową hybrydową maszynę fleksograficzną Mark Andy Digital Series HD, która zostanie zainstalowana w jej lubelskim zakładzie i posłuży do produkcji etykiet na produkty kosmetyczne oraz higieny osobistej.

Piotr Skałecki, menedżer operacyjny w lubelskiej Essentra Packaging, powiedział: To naprawdę ekscytujące posunięcie dla nas tutaj w Lublinie. Ponieważ wielkość nakładów stale się zmniejsza, a nasi klienci poszukują coraz bardziej złożonych produktów, połączenie najlepszych cech druku cyfrowego i fleksograficznego w jednej, komplementarnej i wydajnej maszynie jest idealnym rozwiązaniem dla naszego biznesu druku etykiet.

Hybrydowa maszyna drukująca składa się z 7 zespołów druku flekso oraz stacji druku cyfrowego drukujących rozszerzonym gamutem kolorystycznym (W+CMYK + OVG), zapewniając ponad 93 proc. pokrycia gamy kolorów Pantone. Posiada również dwa systemy inspekcji AVT: Helios do inspekcji wstęgi w linii oraz oddzielny system AVT zintegrowany z maszyną do diagnostyki silnika cyfrowego, zapewniający pełną kontrolę jakości.

Nabycie nowej technologii hybrydowej przez drukarnię łączącą wypróbowane i sprawdzone tradycyjne metody druku z najnowocześniejszą technologią znacząco zwiększy różnorodność, precyzję i szybkość tego, co będziemy w stanie osiągnąć. Nasze możliwości nigdy nie były większe lub bardziej wszechstronne, a nasz zespół jest przygotowany do zaspokojenia wszelkich potrzeb klientów, bez względu na złożoność projektu - kontynuuje Piotr Skałecki. - Dla nas wybór był oczywisty. Hybrydowa maszyna Mark Andy upraszcza nasz workflow i zarządzanie materiałami, a jednocześnie upraszcza działanie naszego printroomu. Produkcja dekoracyjnych wykończeń dotykowych, takich jak tłoczenie na zimno, jest prosta i szybka. W praktyce można odtworzyć więcej efektów sitodruku, co daje nam nowy poziom elastyczności dla naszych klientów!

Z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju, który jest zawsze istotny, maszyna zapewnia ponad 50 proc. redukcję odpadów w przypadku krótkich i średnich serii, zmniejszając nasz ślad węglowy. Urządzenie zużywa również tylko około 50 proc. energii wymaganej przez typową 10-12-zespołową maszynę fleksograficzną i wytwarza minimalną ilość odpadów farbowych. Jest to zawsze problem w druku fleksograficznym, gdzie regularnie drukuje się dużą liczbę kolorów specjalnych i spotowych. To naprawdę korzyść dla naszych klientów i firmy, zarówno pod względem wydajności, jak i ochrony środowiska!

Opracowano na podstawie informacji firmy Essentra Packaging

error: Kopiowanie zabronione!
cript>