Grafmasz na RemaDays
18 mar 2022 09:30

Grafmasz zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas targów RemaDays w Nadarzynie (23-25 marca br).  W tej edycji zostaną zaprezentowane trzy plotery tnące, z których dwa - premierowo. Są to rozwiązania do wycinania różnorodnych materiałów, głównie do produkcji opakowań i etykiet samoprzylepnych.

Pierwszym z urządzeń będzie ploter VD3350  przeznaczony do cyfrowego finiszingu etykiet i naklejek drukowanych na roli.  Jest to jedno z najszybszych na rynku urządzeń wycinających za pomocą noży, przy użyciu aż 4 głowic tnących symultanicznie. Ploter posiada zautomatyzowane nastawy naciągów oraz rozstawu głowic. Automatycznie odbywa się również odczyt kodów QR  i ustawienie się maszyny pod zapisany w nim program.  Urządzenie jest kilkukrotnie szybsze od popularnych na rynku ploterów jednonożowych. Ponadto posiada zintegrowany komputer z dedykowanym softwarem,  laminację na zimno w jednym przebiegu, kontrolę prowadzenia wstęgi BST, odwijanie ażuru oraz może rozcinać aż na 16 bobin. Ploter stanowi szybszą i bardziej zautomatyzowaną alternatywę w stosunku do modelu VD320, który Grafmasz prezentował na Festiwalu Druku w ub. roku.

Drugie z urządzeń - ploter  Sinajet DG 1816, dedykowany obróbce materiałów w formacie nawet do 180x160 cm,  zostanie pokazany na targach również  po raz pierwszy. Urządzenia z  serii DG pracują już w polskich drukarniach. Warto podkreślić, że zależnie od wersji ich maksymalne pole robocze to nawet 330x210 cm. DG to uniwersalne urządzenia z profesjonalną, modułową głowicą z 3 gniazdami i dodatkowym mocowaniem na frez CNC. Dzięki szerokiemu spektrum narzędzi i nożyków ploter umożliwia obróbkę  wielu typów materiałów podawanych w arkuszach lub z roli. Zależnie od wyposażenia maksymalna grubość materiału to nawet do 50 mm. Ploter DG umożliwia zastosowanie noży aktywnych z napędem rolki, wleczonych, oscylacyjnych, rotacyjnych do cięcia tekstyliów, bigowania, perforowania, rowkowania V-cut.

Grafmasz zaprezentuje również ploter Sinajet z popularnej serii DF, ubiegłoroczny bestseller -  już ok. 50 ploterów tnących Sinajet pracuje w ponad 40 polskich drukarniach i zakładach przemysłowych. DF 0604 MT to wersja  o najmniejszym polu roboczym 600x400 mm, ale wyposażona we wszystkie profesjonalne narzędzia  (4 gniazdowa głowica) umożliwiające cięcie materiałów nawet do 10 mm grubości oraz bigowanie i perforację. Urządzenie w standardzie posiada automatyczny podajnik arkuszowy, podajnik materiału z roli, możliwość odczytu kodów QR oraz kamerę CCD.   Grafmasz, jako wyłączny dystrybutor, posiada magazyn części zamiennych oraz zespół techników odpowiedzialnych za wdrożenia i wsparcie serwisowe. Plotery dostępne są również w stałej ekspozycji w woj. świętokrzyskim i mazowieckim.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>