Fujifilm zapowiada podwyżkę cen płyt aluminiowych do druku offsetowego
10 maj 2022 11:57

Firma Fujifilm zapowiedziała wprowadzenie dwucyfrowej podwyżki cen płyt aluminiowych do druku offsetowego, która zacznie obowiązywać od 1 czerwca 2022 roku.

W ciągu ostatnich miesięcy firma Fujifilm radziła sobie z podwyżką kosztów surowego aluminium, a także ze znacznymi podwyżkami kosztów związanych z jej logistycznym łańcuchem dostaw, innych surowców i oczywiście energii.

Firma Fujifilm niestrudzenie stara się amortyzować te koszty i odpowiednio nimi zarządzać, wprowadzając wiele zmian w metodach pracy, aby zwiększyć sprawność operacyjną i zminimalizować wpływ rosnących kosztów na klientów. Jednak pomimo tych starań i przeniesienia opłat dodatkowych na klientów, bez kolejnych podwyżek dalsze dostawy płyt aluminiowych do druku offsetowego przestaną być opłacalne.

Dlatego od 1 czerwca 2022 roku firma Fujifilm wprowadzi dwucyfrową podwyżkę ceny bazowej płyt aluminiowych do druku offsetowego. Choć to znaczna podwyżka, zdaniem firmy Fujifilm jest ona konieczna, aby utrzymać opłacalność dostaw aluminiowych płyt drukowych.

Taku Ueno, starszy wiceprezes Fujifilm Graphic Systems EMEA: Nadal obserwujemy na świecie bezprecedensowe podwyżki kosztów, szczególnie logistyki, energii i surowców. Pomimo amortyzowania wielu z nich nie mamy innego wyjścia, jak podwyższyć cenę bazową naszych aluminiowych płyt drukowych, aby móc zachować rentowność firmy. Zdajemy sobie sprawę, że przeniesienie tych podwyżek na naszych klientów stanowi dla nich duże wyzwanie, ale bez tego działalność stanie się po prostu nieopłacalna. Zamierzamy nadal współpracować z naszymi klientami i wspierać ich w tym trudnym okresie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>