Zapraszamy do lektury czerwcowego wydania „Poligrafiki”!
21 cze 2022 09:57

„Pod lupą” w tym wydaniu znalazł się druk offsetowy, który ostatnio ustępuje nieco pola wszechobecnej cyfrze. Nie znaczy to jednak, że traci na znaczeniu, o czym mogą się Państwo przekonać podczas lektury.

Prezentujemy nową generację maszyn Roland 900 Evolution; inwestycję Vogel Druck w maszynę Speedmaster XL 106, która przyczynia się do redukcji emisji CO2 w tej firmie; a także narzędzie Business Intelligence firmy Koenig & Bauer pomagające uwolnić niewykorzystany potencjał w druku offsetowym.  Niezależnie  od instalacji nowych urządzeń rośnie zainteresowanie maszynami używanymi, na co ma wpływ obecna trudna sytuacja producentów maszyn poligraficznych: wzrost cen surowców i wydłużający się czas oczekiwania na podzespoły skutkujący opóźnianiem dostaw. Jednym z renomowanych globalnych dostawców maszyn z rynku wtórnego jest firma SHS-CAS, która działa w Polsce od 20 lat.

Poza tym w numerze m.in.: rodzima branża poligraficzna może śmiało konkurować z firmami zagranicznymi – tak uważa ponad 2/3 krajowych firm, które oceniają też, że ich zdolność do konkurowania jest wyższa niż przed pandemią; jak utrzymać wysoki poziom jakości produktów i usług przy obecnej presji ceny? – na to pytanie odpowiada Krzysztof Stall, dyrektor generalny MMR Group PrintSolutions (to nasz materiał okładkowy); podsumowanie targów Print4All i Packaging Innovations, a także premiery z targów FESPA i premiera AccurioLabel 400 firmy Konica Minolta; pierwszy w Europie system EFI Nozomi 18000+ LED; premierowe urządzenie Duplo: lakierówka DuSense DDC-8000 – i wiele innych interesujących artykułów.

Gorąco zachęcamy do lektury!

error: Kopiowanie zabronione!
cript>