Komori odnotowuje coraz wyższe zyski
22 cze 2022 09:28

Firma Komori wróciła do poziomu zysku, jaki osiągnęła w ostatnim roku finansowym, przekraczając budżety w prawie każdej raportowanej linii biznesowej. Japoński producent odnotowuje wzrost liczby zamówień i sprzedaży powracając do wyników sprzed pandemii. 

Rok finansowy Komori trwający od kwietnia do końca marca zakończył się zamówieniami wyższymi o ponad jedną trzecią, a sprzedażą o ponad jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem. Firma przechodząc od straty operacyjnej do zysku ostrożnie podchodzi do prognoz na bieżący rok obrotowy, spodziewa się jednak utrzymania rentowności.

Sprzedaż za rok osiągnęła 530 mln funtów, czyli o 22 proc. więcej niż 12 miesięcy wcześniej, kiedy wynik zamknął się na poziomie 434 mln funtów. Wzrost sprzedaży nie rozłożył się jednak równomiernie. W tym roku sprzedaż w Europie była o 60 proc. wyższa i wyniosła 77,4 mln funtów, podczas gdy sprzedaż krajowa spadła do 180 mln funtów. Japonia nadal cierpi z powodu ograniczeń związanych z wymuszonymi pandemią blokadami w porównaniu do względnego rozluźnienia panującego w Europie. Sprzedaż w Chinach, które zostały dotknięte gospodarczo przez początkowe blokady w tym kraju, wykazała wzrost o 53 proc. Łączna liczba zamówień wykazała wzrost, nawet w przypadku Japonii – w sumie zamówienia osiągnęły wartość 590,4 mln funtów, co stanowi wzrost o 36 proc.

Największy wzrost zamówień odnotowano w dziale maszyn arkuszowych, gdzie wyniósł on aż 50 proc. w stosunku do 2021 r. Zamówienia w działach druku zabezpieczonego, maszyn używanych, usług oraz w dziale elektroniki drukowanej i artykułów specjalnych również wykazały wzrost. Firma prognozuje, że napływające zamówienia osiągną równowartość 568 mln funtów w bieżącym roku obrotowym. Przewiduje się, że Komori zakończy rok obrotowy z zyskiem operacyjnym w wysokości 20,6 mln funtów.

 Opracowano na podstawie informacji portalu Print Business

 

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>