Xerox opublikował wyniki finansowe za II kwartał
28 lip 2022 12:12

Sprzedaż firmy Xerox w drugim kwartale 2022 r. była niższa o 2,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i wyniosła 1,75 mld dolarów, jednak wzrosła o 1,1 proc. w przeliczeniu na ceny stałe.

Opublikowany 26 lipca i dotyczący okresu od kwietnia do czerwca bieżącego roku raport informuje również, że skorygowany zysk operacyjny producenta spadł do 35 mln dolarów ze 126 mln USD rok wcześniej, natomiast strata przed opodatkowaniem w II kwartale sięgnęła 5 mln USD w porównaniu z zyskiem przed opodatkowaniem w wysokości 99 mln USD w tym samym czasie roku ubiegłego.

Opłakując odejście naszego lidera i przyjaciela Johna Visentina (dyrektora generalnego i wiceprezesa firmy Xerox, który zmarł miesiąc temu – przyp. aut.), nadal kierujemy się i korzystamy z czterech strategicznych inicjatyw, które opracował z myślą o przywróceniu firmy na kurs długoterminowego, zrównoważonego rozwoju – powiedział Steve Bandrowczak, tymczasowy dyrektor generalny Xerox.

Nasze przychody wzrosły w drugim kwartale w przeliczeniu na ceny stałe, napędzane przez rosnący popyt na nasze produkty i usługi oraz wzrost cen. Inflacja i wyzwania, z którymi boryka się łańcuch dostaw, odbiły się na marżach w bieżącym kwartale, jednak oczekujemy ich sekwencyjnej poprawy w pozostałej części roku  wskutek wprowadzenia kolejnych podwyżek cen, oszczędności związanych z Project Own It, a także korzyści  wynikających z poprawy sytuacji w łańcuchach dostaw.

Xerox podtrzymuje prognozę przychodów i wolnych przepływów pieniężnych na 2022 r. Prognoza, zgodnie z którą w II połowie roku należy spodziewać się spadku zakłóceń w łańcuchach dostaw i powrotu większej liczby pracowników do pracy, zakłada przychody w wysokości co najmniej 7,1 mld dolarów przy obecnym kursie walut, wolne przepływy gotówkowe na poziomie co najmniej 400 mln USD oraz zwrot akcjonariuszom co najmniej 50 proc. wolnych przepływów pieniężnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xerox

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>