EFI i Canon przedstawiają imagePRESS Server D3000
4 sie 2022 09:11

Firmy Electronics For Imaging, Inc. i Canon U.S.A., Inc. ogłosiły wprowadzenie cyfrowego front-endu EFI Fiery (DFE), imagePRESS Server D3000, przeznaczonego dla nowej maszyny drukującej Canon imagePRESS V1000. Innowacyjny front-end przenosi automatyzację zarządzania kolorami na wyższy poziom dzięki wyjątkowej jakości obrazu i poprawionej wydajności.

Nowy DFE zawiera szereg zaawansowanych narzędzi programowych, które osiągają wyższy poziom automatyzacji zarządzania kolorami i łatwości użytkowania oraz konsekwentnie zapewniają wyjątkową jakość obrazu, usprawnione przepływy pracy i szybką wydajność dzięki funkcji równoległego przetwarzania.

Dzięki naszej stałej współpracy z EFI dajemy użytkownikom imagePRESS V1000 szybsze i łatwiejsze cyfrowe rozwiązanie przepływu pracy do produkcji typu direct mail, wizytówek, broszur, plakatów i innych kreatywnych materiałów marketingowych. - powiedział Shinichi „Sam” Yoshida, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Canon U.S.A., Inc. I dodał: Na obecnym napiętym rynku pracy korzystanie z technologii Fiery z maszyną Canon imagePRESS V1000 może pozwolić szybko osiągnąć i utrzymać doskonałą jakość wydruków nawet w przypadku mniej doświadczonych operatorów.

Automatyzacja kolorów w celu zapewnienia najlepszej wydajności

Fiery DFE dla Canon imagePRESS V1000 jest pierwszym, który zawiera Express Media Color Manager i Auto Recal, dwa intuicyjne narzędzia do automatyzacji, które umożliwiają operatorom nieposiadającym dużej wiedzy na temat zarządzania kolorami drukowanie dokładnych i spójnych kolorów. Tworzenie niestandardowego profilu i zestawu kalibracji dla nowych nośników nie wymaga już decyzji operatora. Ponadto DFE automatycznie wykonuje harmonogramy ponownej kalibracji, aby zachować spójność kolorów.

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym dostawcy usług druku i operatorzy w zakładach mają do czynienia z rosnącym zapotrzebowaniem na krótsze serie i konkurencyjne ceny - powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, EFI Fiery. - Ten nowy, bardziej wydajny interfejs cyfrowy — wyposażony w oprogramowanie systemowe Fiery FS500 Pro i nasze najbardziej zaawansowane narzędzia do przepływu pracy — oferuje inteligentną automatyzację, inspekcję wstępną i zautomatyzowane funkcje zarządzania kolorami, które pomagają sprawić, że użytkownicy będą poprawnie tworzyć dokumenty za pierwszym i za każdym kolejnym razem, przy najniższych kosztach – dodał.

Technologia HyperRIP firmy EFI, która jednocześnie przetwarza zadania w celu zwiększenia przepustowości, zapewnia, że Canon imagePRESS V1000 działa z wysoką prędkością i umożliwia drukowanie większej liczby wydruków w krótszym czasie. Jednocześnie Express Media Color Manager, nowa i innowacyjna funkcja, która łączy kalibrację i niestandardowe profilowanie multimediów w jednym działaniu, zapewnia wysokiej jakości kolory. Natomiast Auto Recal, funkcja, która sprawia, że żadne zadanie nie jest drukowane z nieaktualną kalibracją i automatycznie tworzy nową kalibrację zestawu nośników w ciągu kilku sekund, nie wymaga już interwencji operatora ani nie powoduje przerw w produkcji. Co więcej, automatyczne stosowanie poprawnych właściwości zadania za pomocą aplikacji Fiery JobExpert, która wybiera odpowiednie ustawienia kolorów i obrazowania dla każdego zadania, skutkuje mniejszą ilością odpadów i większą liczbą wydruków nadających się do sprzedaży. Listę zalet nowego front-endu uzupełnia bezproblemowe przesyłanie zadań dzięki dołączonemu oprogramowaniu Fiery JobFlow Base opartemu na przeglądarce w celu wyeliminowania czasochłonnych zadań ręcznych i redukowania zużycia zasobów. Wielu operatorów ucieszy też możliwość szybszej, lepszej inspekcji wstępnej dzięki fiery preflight — istotnej szczególnie w przypadku problemów takich jak brakujące kolory dodatkowe, obrazy o niskiej rozdzielczości i inne. Łatwe dopasowywanie kolorów marki i dopasowywanie kolorów w czasie rzeczywistym jest teraz wykonalne dzięki nowej wersji fiery Spot Pro, będącej częścią opcji Fiery Graphic Arts Pro. Co więcej, w najnowszej wersji rozwiązania znajdziemy także opcję integracji z prawie wszystkimi markami sprzętu do wykańczania offline/frezu/bigowania, które zmniejszają wąskie gardła jednocześnie oszczędzając użytkownikom do 70 proc. czasu potrzebnego na konfigurację.

Podsumowując, nowe rozwiązanie pozwala na drukowanie z maksymalną prędkością przy niewielkich lub zerowych przestojach. Nowy interfejs DFE wykorzystuje solidne ulepszenia operacyjne podstawowej technologii platformy Fiery FS500 Pro DFE — najszybszej i najbardziej zaawansowanej oferty DFE firmy EFI Fiery. Dzięki imagePRESS Server D3000 menedżerowie i operatorzy druku cyfrowego korzystają również z usprawnionych i wydajnych funkcji sterowania i zarządzania Fiery Command WorkStation — najczęściej używanego w branży interfejsu zarządzania zadaniami druku cyfrowego. Canon ImagePRESS Server D3000 z procesorem Fiery jest dostępny u przedstawicieli firmy Canon.

Opracowano na podstawie informacji portalu What They Think

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>