Screen zmienia siedzibę
18 lis 2022 08:00

Firma Screen Europe przenosi się do nowego, większego budynku, zlokalizowanego w pobliżu lotniska Schiphol w Amsterdamie.

Nowy obiekt o powierzchni 5400 m2 jest ponaddwukrotnie większy niż obecna siedziba położona w Amstelveen, która od 40 lat jest europejską centralą spółki. Około jednej trzeciej powierzchni nowej lokalizacji w Aalsmeer zajmie europejskie centrum innowacji Inkjet Innovation Centre firmy Screen, w tym salon wystawowy i centrum doświadczeń związanych z atramentowymi maszynami drukującymi.

Dyrektor marketingu Screen Europe, Taishi Motoshige, powiedział: Amstelveen dobrze nam służyło jako centralna baza wspierająca nasz rozwój w Europie. Jednak aby nadal dobrze funkcjonować w obecnym otoczeniu biznesowym i rozwijać nowy biznes w innych obszarach, potrzebujemy po prostu więcej miejsca na ekspozycję produktów.

Taishi Motoshige zapewnił też, że w nowym showroomie znajdzie się wiele maszyn cyfrowych, w tym inkjetowa wstęga Truepress Jet520 HD, maszyna do etykiet Truepress Jet L350UV SAI oraz nowy model Truepress Pac520P przeznaczony do opakowań giętkich, ale wkrótce dodamy nowe, innowacyjne maszyny i technologie – podkreślił.

Przeprowadzka do nowej lokalizacji będzie przebiegać etapami. Magazyn został już przeniesiony, części biurowe zostaną przetransportowane w grudniu, a relokacja showroomu zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku.

Sprzedaż w dziale Graphic Arts Equipment firmy Screen wzrosła w pierwszym półroczu o 6,2 proc., do poziomu 135,4 mln funtów. Sprzedaż i zyski wzrosły za sprawą  pozytywnego wpływu kursów walutowych — stwierdzili przedstawiciele Screen.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanej na portalu Print Week

error: Kopiowanie zabronione!
cript>