Wygodne, bezpieczne i trwałe rozwiązania HP dla firm
21 lis 2022 15:21

Liczba przedsiębiorców i małych firm wchodzących na rynek w ciągu ostatniego roku znacząco wzrosła. Według U.S. Census Bureau w 2021 roku zarejestrowano 5,4 miliona nowych firm, co oznacza wzrost o 23 proc. w stosunku do roku poprzedniego[i]. Chcąc zachować konkurencyjność, właściciele wykorzystują nowe rozwiązania, modele pracy i technologie. HP Inc odpowiada na stale zmieniające się i rosnące potrzeby MŚP, wprowadzając nowy pakiet rozwiązań w zakresie druku, który ma pomóc właścicielom małych firm zmaksymalizować wydajność i dalej rozwijać swoją działalność.

Od teraz, wykorzystując pojedyncze konto Instant Ink, firmy automatycznie otrzymają materiały eksploatacyjne (atrament lub toner) dla wielu urządzeń, które mogą znajdować się w różnych pomieszczeniach, a nawet biurach.
W połączeniu z zaawansowanymi funkcjami nowych drukarek z serii LaserJet Pro z HP+ (HP LaserJet Pro 4000 oraz HP LaserJet Pro 3000), subskrypcja Instant Ink może pomóc przedsiębiorcom zaoszczędzić czas i pieniądze, a co więcej, ułatwia recykling wkładów oraz wspiera ochronę lasów na całym świecie.

Właściciele małych i średnich firm często zarządzają każdym aspektem swojej działalności i choć drukowanie jest dla wielu z nich niezbędne w codziennej pracy, chcą, aby proces – od konfiguracji drukarki po zamawianie materiałów eksploatacyjnych i monitorowanie potencjalnych zagrożeń – był bezproblemowy – komentuje Michał Chęcielewski, Home Printing Solution Category manager, HP Inc Polska. - HP Instant Ink dla firm i nowe drukarki z serii LaserJet Pro z HP+ to intuicyjny system druku wymagający minimalnego zarządzania, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą poświęcić czas i energię na rozwój swoich firm.

W odpowiedzi na potrzeby małych firm

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Morning Consult[ii], dla ponad 80 proc. małych firm drukowanie jest niezbędne do prowadzenia działalności. Jednocześnie 55 proc. twierdzi, że nie ma czasu na zarządzanie tą technologią.

Jak tłumaczy jeden z ankietowanych przedsiębiorców: „Zarządzanie drukarkami to niezbyt efektywne wykorzystanie czasu i energii”. Z kolei inny respondent podkreśla: „Wszystko staje się coraz bardziej zautomatyzowane. Być może podobny trend można zastosować również w przypadku drukarek. Dobrze by było, gdyby urządzenia mogły samodzielnie zamawiać tusz i toner.”

Uczestnicy badania twierdzą, że potrzebują wielofunkcyjnej drukarki, która jest prosta w konfiguracji i łatwa w zarządzaniu, z automatycznymi przypomnieniami o poziomach tuszu czy tonera oraz możliwością bezproblemowego parowania z wieloma urządzeniami.

Najważniejsze cechy i zalety HP Instant Ink dla firm oraz nowych urządzeń LaserJet Pro z HP+ to:

 • Zwiększona produktywność
  • Subskrypcja Instant Ink zadba o to, aby nigdy nie zabrakło tonera, gdy będzie najbardziej potrzebny[iii].
  • Urządzenie HP LaserJet Pro z subskrypcją Instant Ink wykrywa, kiedy kończy się toner i automatycznie dostarcza kolejne egzemplarze bezpośrednio we wskazane miejsca, w odpowiednim czasie i w ramach skonsolidowanego systemu rozliczeń[iv].
  • Zbudowana z myślą o szybkości, seria HP LaserJet Pro 4000 zapewnia wysokiej jakości wydruki z prędkością 40 stron na minutę[v], natomiast seria HP LaserJet Pro 3000 – z prędkością 35 stron na minutę[vi].
  • Integracja z HP Smart App[vii] i chmurą umożliwia drukowanie z dowolnego miejsca, wysokonakładowe skanowanie i uproszczone przesyłanie dokumentów, co zapewnia większą produktywność, niezawodność oraz bezpieczeństwo druku biznesowego.
  • LaserJet Pro z HP+ posiada certyfikat ENERGY STAR®[viii] oraz wykorzystuje technologię HP Auto On/Off[ix].
 • Bezproblemowe zarządzanie
  • Oszczędność czasu dzięki HP+ Smart Admin Dashboard[x] zaprojektowanemu dla małych firm, umożliwiającemu zdalne konfigurowanie, monitorowanie użytkowania i kontrolowanie ustawień zabezpieczeń w wielu drukarkach HP znajdujących się w różnych lokalizacjach.
  • Konfiguracja oparta na chmurze, umożliwiająca zdalne i łatwe konfigurowanie oraz obsługę drukarek[xi].
  • Zdalne zabezpieczenia z automatycznym monitorowaniem dla wielu drukarek i lokalizacji.
  • Bezproblemowe łączenie się z drukarkami z dowolnego urządzenia i sieci.
  • Dedykowane wsparcie techniczne z dwuletnią rozszerzoną gwarancją.
 • Zaawansowane bezpieczeństwo
  • Monitorowanie zabezpieczeń w trybie 24/7 od momentu wyjęcia urządzenia z pudełka z HP Wolf Pro Security – wbudowanej i wstępnie skonfigurowanej usłudze, obejmującej błyskawiczne alerty Smart Security dotyczące potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa.
 • Zrównoważony wpływ
  • W Europie wkłady atramentowe i tonerowe HP można poddać recyklingowi w ramach programu HP Planet Partners[xii]. Co istotne, HP prowadzi recykling w ramach obiegu zamkniętego, dążąc do ograniczenia ilości nowo wyprodukowanego plastiku.
  • W Polsce można z łatwością poddać recyklingowi wkłady atramentowe i tonerowe dzięki opcji przesyłki zwrotnej oraz opakowaniu dołączanemu do każdego zamówienia Instant Ink[xiii].
  • LaserJet Pro z HP+ wspiera inicjatywę Forest First, co oznacza, że za każdą stronę wydrukowaną w okresie eksploatacji drukarki HP wesprze działania na rzecz odbudowy, ochrony i odpowiedzialnego zarządzania lasami, współpracując z partnerami z organizacji pozarządowych takich jak World Wildlife Fund.
  • HP pomaga przedsiębiorstwom rozwijać inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju także poprzez certyfikację Natural Capital Partners CarbonNeutral[xiv].

Dostępność

HP Instant Ink dla firm oraz urządzenia LaserJet Pro serii 3000 i 4000 z HP+ będą dostępne w Polsce od listopada 2022 r.

Informacje na temat zapisów do programu HP Instant Ink i HP+ można znaleźć na stronie https://www.hp.com/pl-pl/printers/hp-plus.html.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP

 

[i]         Business Formations Statistics Report z marca 2022, opublikowany 13 kwietnia 2022 r.: https://www.census.gov/econ/bfs/index.html

[ii]     HP zleciło globalnej firmie badawczej Morning Consult przeprowadzenie niezależnych badań na ten temat. Zostało ono przeprowadzone w dniach 15-16 marca 2022 roku wśród próby n=500 właścicieli mikroprzedsiębiorstw (tych zatrudniających 50 pracowników lub mniej) w USA i Wielkiej Brytanii. Drugie badanie zostało przeprowadzone między 26 maja a 3 czerwca 2022 roku wśród próby n=250 właścicieli mikroprzedsiębiorstw (tych z 50 lub mniej pracownikami) na terenie Kanady.

[iii]    W oparciu o wykorzystanie planu, połączenie internetowe z kwalifikującą się drukarką HP, ważną kartę kredytową/debetową, adres e-mail oraz usługę dostawy w danym obszarze geograficznym.

[iv]        Do uczestnictwa w programie wymagane jest bezpośrednie połączenie z internetem. Dostęp do internetu sprzedawany jest oddzielnie.

[v]      Zmierzone przy użyciu normy ISO/IEC 24734 i nie obejmuje pierwszego zestawu dokumentów testowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/go/printerclaims. Dokładna prędkość zależy od konfiguracji systemu, aplikacji, sterownika i stopnia złożoności dokumentu.

[vi]     Zmierzone przy użyciu normy ISO/IEC 24734 i nie obejmuje pierwszego zestawu dokumentów testowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/go/printerclaims. Dokładna prędkość zależy od konfiguracji systemu, aplikacji, sterownika i stopnia złożoności dokumentu.

[vii]    Wymaga pobrania aplikacji HP Smart. Szczegółowe informacje na temat lokalnych wymagań dotyczących drukowania można znaleźć na stronie www.hp.com/go/mobileprinting. Niektóre funkcje/oprogramowanie

[viii]   Obliczenia HP na podstawie znormalizowanych danych ENERGY STAR® TEC porównujących drukarki HP LaserJet serii 200-500 w momencie wprowadzenia na rynek. Więcej informacji na stronie: hp.com/ecosmart

[ix]     Możliwości technologii HP Auto On/Off zależą od drukarki i ustawień; mogą wymagać aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

[x]      Wymaga użycia Smart Admin Dashboard do skonfigurowania drukarki i wprowadzenia użytkowników.

[xi]     Wymaga użycia Smart Admin Dashboard do skonfigurowania drukarki i wprowadzenia użytkowników.

[xii]    Dostępność programu zmienia się. Zwrot, a także recykling oryginalnych wkładów HP jest obecnie dostępny w ponad sześćdziesięciu krajach, terytoriach i regionach Azji, Afryki, Europy oraz Ameryki Północnej i Południowej w ramach programu HP Planet Partners. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie hp.com/recycle.

[xiii]   W porównaniu z większością konkurencyjnych programów recyklingu materiałów eksploatacyjnych OEM do drukarek atramentowych i laserowych. Kryteria: wielkość, zasięg, zawartość pochodząca z recyklingu i upcyklingu, nagrody ekologiczne/rankingi. Raport badawczy Keypoint Intelligence z sierpnia 2021 r. zlecony przez HP. Udział w rynku: IDC CQ1'21 Hardcopy Peripheral Tracker. Dostępność programu zmienia się. Więcej informacji na stronie: hp.com/go/recycle i keypointintelligence.com/HPPlanetPartners

[xiv]    Produkty HP+ posiadają certyfikat CarbonNeutral Usage przyznawany przez Climate Impact Partners hp.com/hp-plus-carbon-neutral. Użytkowanie obejmuje energię elektryczną dla drukarki i emisję w czasie eksploatacji wkładu, ale nie produkcję, dystrybucję czy emisję związaną z produkcją papieru. Więcej informacji można znaleźć w dokumencie The CarbonNeutral Protocol firmy Climate Impact Partners.

error: Kopiowanie zabronione!
cript>