Fedrigoni przejmuje francuską papiernię
22 lis 2022 10:48

Grupa Fedrigoni podjęła decyzję o zakupie kolejnej papierni. Inwestycja ma zapewnić firmie silną pozycję na światowym rynku papierów premium wykorzystywanych w branży etykiet do win i napojów spirytusowych.

Włoska grupa podpisała umowę z Papeterie Zuber Rieder na przejęcie biznesu, z zastrzeżeniem potrzeby konsultacji z radą zakładową francuskiej firmy. Firma Papeterie Zuber Rieder została założona w 1881 roku, zatrudnia 130 pracowników, od przełomu wieków koncentrując swoją ofertę na specjalistycznych papierach do etykiet i opakowań. Jej oferta obejmuje papiery do kontaktu z żywnością i etykiety specjalistyczne.

Przedstawiciele Fedrigoni podkreślają, że zakup pozwoli osiągnąć pozycję pierwszego globalnego gracza na rynku papierów premium do win i napojów spirytusowych, a Zuber Rieder skorzysta na swoich możliwościach produkcyjnych i międzynarodowej sieci.

Dyrektor generalny Marco Nespolo skomentował: Ich wybitne umiejętności specjalistyczne i autorskie technologie pozwolą uzupełnić nasze bogate portfolio produktów zarówno w zakresie papierów do opakowań luksusowych, jak i papierów do luksusowych etykiet na wina i napoje spirytusowe, czyli w obszarach, gdzie chcemy umocnić naszą pozycję wiodącego globalnego gracza.

Ta transakcja po raz kolejny pokazuje, że jesteśmy zdeterminowani, aby realizować stałą globalną strategię wzrostu, zarówno w zakresie papierów specjalistycznych do wszystkich kreatywnych zastosowań, jak i wysokiej jakości materiałów samoprzylepnych, aby lepiej służyć naszym klientom na całym świecie.

Luc Gaillet i Alain Martz, prezes i dyrektor generalny Papeterie Zuber Rieder, wydali wspólne oświadczenie, w którym napisano: Zuber Rieder i pracownicy nie mogli znaleźć lepszej opcji rozwoju, konsolidacji i stawienia czoła nowym wyzwaniom. Grupa Fedrigoni to firma przemysłowa o stuletniej historii, podobnie jak Zuber Rieder, z ambitnymi międzynarodowymi celami rozwojowymi, w które z przyjemnością wniesiemy swój wkład.

Fabryka Zuber Rieder znajduje się w Boussières na wschód od Dijon. Jej zakup to piąta transakcja Fedrigoni w tym roku, kolejna po nabyciu papierni Guarro Casas w Hiszpanii od firmy Arjowiggins, które miało miejsce w zeszłym miesiącu. Fedrigoni jest własnością funduszy private equity Bain Capital i BC Partners.

Opracowano na podstawie informacji portalu Printweek

 

 

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>