Fujifilm zamyka fabrykę w Tilburgu
25 lis 2022 11:11

Firma Fujifilm podjęła decyzję o zamknięciu linii produkcyjnej płyt offsetowych w Tilburgu w Niderlandach. Produkcja płyt ma zostać przeniesiona do Japonii i Chin.

W oświadczeniu wydanym 24 listopada przedstawiciele Fujifilm informują: Ciągle dostosowujemy swoją działalność w zakresie komunikacji graficznej, aby zapewnić jej trwałość. Takie podejście wymaga od firmy znalezienia nowych sposobów pracy, aby skuteczniej zaspokajać potrzeby klientów. Na rynku druku offsetowego obserwowany jest stały spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe. Trend jest spowodowany przechodzeniem na inne formy komunikacji, w szczególności media cyfrowe oraz dywersyfikacją produkcji drukowanej w wyniku rozwoju druku cyfrowego.

Zmiany w tym kierunku zostały przyspieszone przez pandemię COVID-19 i wpływ, jaki wywarła ona na sposób, w jaki ludzie korzystają z druku. Sytuację w Europie dodatkowo pogorszyły wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz inflacja.

W rezultacie firma Fujifilm zdecydowała o zamknięciu linii produkcyjnej płyt offsetowych w zakładzie w Tilburgu. Po przeniesieniu do Japonii i Chin produkcja płyt offsetowych w Tilburgu zostanie wstrzymana, a całkowite zakończenie procesu przewidywane jest na koniec 2023 roku.

Jednak nie ma wątpliwości, że druk offsetowy pozostanie niezwykle ważnym procesem produkcyjnym przez wiele lat dzięki jego zdolności do zapewniania wysokiej jakości, opłacalnej produkcji w zautomatyzowanych drukarniach – podkreślają przedstawiciele Fujifilm i dodają: Firma nadal będzie w pełni zaangażowana w dostarczanie najlepszych w swojej klasie płyt do druku offsetowego na rynek EMEA. Zamierza też pozostać kluczową siłą napędową poprzez zwiększenie popularności swoich płyt bezprocesowych, takich jak wiodąca w branży Superia ZX, oferująca połączenie jakości i wydajności. Chce też pomóc dostawcom usług drukowania w dalszej poprawie efektywności ich produkcji.

Fujifilm będzie dążyć do jak najlepszej obsługi klientów z regionu EMEA w ramach nowej struktury biznesowej i nadal koncentrować swoje wysiłki na sposobach, w jakie może przyczynić się do przyszłości rynku druku offsetowego.

Zakład produkcyjny w Tilburgu powstał w 1982 roku. Produkuje płyty offsetowe, papiery fotograficzne, membrany i podłoża. Na początku roku firma zatrudniała 734 osoby. Zakład otworzył swoją trzecią linię płyt CtP, PS-10, w 2011 roku.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>