Europejskie Forum Etykiet FINAT 2023
15 mar 2023 09:13

FINAT, europejskie stowarzyszenie branży etykiet, ogłosiło program Europejskiego Forum Etykiet 2023, zapraszając wszystkich uczestników branży etykiet do udziału w tym wydarzeniu. Spotkanie odbędzie się w dniach od 31 maja do 2 czerwca w Hilton Park Vienna (Austria).

Każdego roku Europejskie Forum Etykiet FINAT zaprasza społeczność branży etykiet do wykorzystania okazji do spotkania, nauki i zaangażowania się w dyskusje oraz dialog na temat wielu spraw branżowych. Wydarzenie jest wysoko oceniane ze względu na możliwości nawiązywania kontaktów oraz okazję do dzielenia się wiedzą. W tym roku organizatorzy zapowiedzieli program koncentrujący się na krajobrazie społeczno-ekonomicznym, geopolitycznym i opakowaniowym, nowych technologiach, zrównoważonym rozwoju i zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Perspektywy branży etykiet

Różni prelegenci przedstawią wgląd w to, jak obecne napięcia geopolityczne oraz wstrząsy finansowe i gospodarcze wpływają na przyszłość branży etykietowej, jak inwestować w czasach zakłóceń oraz przedstawią perspektywy rozwoju branży etykiet i opakowań. Program obejmie również dyskusje panelowe, aby dać publiczności szerszą perspektywę i wgląd w sytuację europejskich opakowań.

Zrównoważony rozwój

Drugim gorącym tematem będzie oczywiście zrównoważony rozwój, który stanowi dużą część tegorocznego programu. Zostaną omówione m.in: trendy w opakowaniach, projektowanie pod kątem recyklingu i temat zastosowania etykiet bez podkładu. Nie zabraknie głosów właścicieli marek, którzy przedstawią swoje opinie na temat kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem. European Label Forum daje uczestnikom możliwość rozmowy dotyczącej gospodarki o obiegu zamkniętym w celu dalszej optymalizacji współpracy ze wszystkimi interesariuszami.

 Warsztat łańcucha dostaw

Podczas warsztatu dotyczącego łańcucha dostaw spodziewana jest większa interaktywność. Zostaną zidentyfikowane i rozwiązane kluczowe wyzwania w łańcuchu wartości etykiet poprzez pracę nad możliwymi wspólnymi rozwiązaniami.

Aby zarezerwować udział w Europejskim Forum Etykiet FINAT w Wiedniu, wystarczy dokonać rejestracji na stronie wydarzenia https://www.europeanlabelforum.com/.

Opracowano na podstawie informacji stowarzyszenia FINAT

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>