Fujifilm łączy siły z HYBRID Software
15 mar 2023 12:28

Celem jest opracowanie „pierwszego w branży” przepływu pracy Smart Digital Front End dla przygotowywanego modelu Jet Press FP790 – cyfrowej maszyny inkjetowej do opakowań giętkich, wykorzystującej atramenty na bazie wody.

Firma Fujifilm Graphic Communications poinformowała, że przygotowywana cyfrowa maszyna inkjetowa Jet Press FP790 do opakowań giętkich będzie wyposażona w unikatowy i ujednolicony przepływ pracy Smart Digital Front End (DFE), opracowany specjalnie przez HYBRID Software w celu optymalizacji wydajności i możliwości maszyny Fujifilm.

Ten nowy przepływ pracy Smart DFE dla maszyny FP790 od Fujifilm jest pierwszym tego typu rozwiązaniem opracowanym przez firmę programistyczną przeznaczonym na rynek opakowań i wynikiem ścisłej współpracy między zespołem badawczo-rozwojowym Fujifilm i programistami HYBRID, nawiązanej na wczesnych etapach tworzenia Jet Press FP790.

Oparty na sprawdzonej technologii, internetowy system zarządzania produkcją o otwartej architekturze zapewnia w pełni zautomatyzowaną funkcję przygotowania do druku, dzięki której maszyna Jet Press FP790 oferuje krótszy czas realizacji, maksymalną produktywność
i niższe koszty eksploatacji. Ponadto modułowa konfiguracja pozwala na większą rozbudowę przepływu pracy i dostosowanie dalszych etapów pod kątem konkretnych wymagań użytkowników.

Zastanawiając się nad możliwością współpracy z HYBRID Software i wynikami partnerstwa w zakresie rozwoju, Manuel Schrutt, szef działu opakowań w Fujifilm Graphic Systems EMEA, powiedział: HYBRID Software cieszy się godną pozazdroszczenia reputacją w sektorze opakowań dzięki dostarczaniu światowej klasy, innowacyjnych rozwiązań przepływu pracy. Współpraca z zespołem badawczo-rozwojowym firmy HYBRID, jej wysoko wykwalifikowanymi programistami i czerpanie z ich rozległej wiedzy na temat rozwiązań przepływu pracy dla sektora opakowań umożliwiła nam opracowanie bardzo szybkiej, solidnej i wyjątkowo inteligentnej infrastruktury DFE dla naszej nowej maszyny Jet Press FP790. Zapewni to maksymalną wydajność produkcji i najwyższą jakość wydruków, niezbędną, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom rynku opakowań giętkich, teraz i w przyszłości.

Mike Agness, wiceprezes wykonawczy na obszar Ameryk w HYBRID Software, dodaje: Połączenie unikatowych propozycji sprzedaży naszych dwóch firm i ich uzupełniających się ofert, aby pomóc Fujifilm wprowadzić na rynek tak ekscytujące nowe rozwiązanie do druku, było niezwykle satysfakcjonujące. Kombinacja naszej rozległej wiedzy i znajomości procesów produkcyjnych RIP-to-print dla sektora opakowań oraz kompetencji Fujifilm w zakresie zarządzania kolorem i produkcji druku doskonale sprawdza się w przypadku rozwoju innowacyjnych technologii, które leżą u podstaw nowej maszyny Jet Press FP790.

Cyfrowa maszyna inkjetowa Jet Press FP790, stworzona w celu zapewnienia najwyższej jakości wydruków dla szerokiej gamy zastosowań opakowań giętkich, przy jednoczesnym przestrzeganiu wymogów regulacyjnych sektora, charakteryzuje się przyjazną dla środowiska konstrukcją wykorzystującą technologie druku atramentowego na bazie wody. Maszyna potrafi odtworzyć ponad 90 proc. gamy kolorów PANTONE, oferuje dwa dedykowane kanały białego druku atramentowego do drukowania za pomocą wysokokryjącej bieli i zapewnia wysoką jakość reprodukcji obrazu w rozdzielczości 1200x1200 dpi.

Firma Fujifilm zaprezentuje swoją nową cyfrową maszynę Jet Press FP790 do opakowań giętkich na targach interpack 2023 i będzie wspierana na swoim stoisku przez przedstawicieli zespołu ds. oprogramowania z firmy HYBRID.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

error: Kopiowanie zabronione!
cript>