HP przedstawia HP Indigo 200K
23 mar 2023 09:09

HP Inc. w marcu br. zaprezentowało maszynę do druku cyfrowego HP Indigo 200K. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić zdigitalizowanym przetwórcom opakowań giętkich przewagę konkurencyjną – poprzez zwiększenie wydajności, wprowadzenie dostaw na żądanie, eliminację progu niezbędnego do realizacji zamówienia, a także zredukowanie zużycia energii i ilości odpadów.

Nowa maszyna bazuje na jedynej, sprawdzonej w branży, technologii cyfrowej dla opakowań giętkich oraz na przetestowanej bazie ponad 300 maszyn cyfrowych HP Indigo 25K z serii 4 na całym świecie.[1] Nowa maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 200K z serii 5 drukuje z prędkością do 56 m/min i radykalnie zwiększa wydajność wysokomarżowych, zrównoważonych, krótkich nakładów cyfrowych opakowań giętkich, które mają być teraz dostarczane w ciągu kilku dni, a nie tygodni.

HP Indigo 200K to średniowstęgowa maszyna do druku cyfrowego zaprojektowana z myślą o przetwórcach realizujących potrzeby marek z sektora opakowań giętkich, która spełnia także rosnące wymagania branży etykiet i opakowań termokurczliwych w zakresie zwiększenia wydajności i szerszego formatu – powiedział Noam Zilbershtain, VP & general manager HP Indigo & Scitex.Opakowania wykonywane z elastycznych materiałów to szybko rozwijająca się branża, a ponieważ liczba klientów HP Indigo rośnie znacznie szybciej niż rynek[2], nie mam wątpliwości, że urządzenie HP Indigo 200K otworzy drzwi dla kolejnych przetwórców, którzy pragną osiągnąć sukces w Przemyśle 4.0.

Zwiększona prędkość przy zachowaniu jakości

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 200K pokazuje 30-procentowy wzrost prędkości i 45-procentowy wzrost wydajności w porównaniu z HP Indigo 25K[3]. Nowe urządzenie, charakteryzujące się wklęsłodrukową jakością kolorów opartą na technologiach HP Indigo Liquid Electro Photography (LEP) i One-Shot Color, oferuje najszerszą dostępną gamę atramentów ElectroInks. Maszyna jest przeznaczona do drukowania pakietów o wysokim pokryciu kolorem białym na większości podłoży przemysłowych – zarówno powierzchniowych, jak i odwrotnych. Dodatkową funkcjonalnością, dającą nowe możliwości biznesowe, jest tworzenie unikalnych elementów chroniących logo danej marki na opakowaniu.

Po ogłoszeniu brytyjskiej firmy Sirane Group jako jednej z pierwszych klientów maszyny w wersji beta, Peter Ralten, commercial and business development director powiedział: W Sirane już od jakiegoś czasu przyglądamy się drukowi cyfrowemu, zdając sobie sprawę z faktu, że to właśnie tutaj tkwi przyszłość naszej branży. Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 200K, dzięki niesamowitemu zwiększeniu wydajności, otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe. Niezrównana jakość i wszechstronność HP Indigo sprawiają, że nie możemy się doczekać, aby zobaczyć realne efekty dodania jej do naszego portfolio.

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo 200K zapewnia wydajną produkcję dzięki możliwościom oprogramowania automatyzującego HP Indigo PrintOS w zakresie wsadów, grupowania i danych zmiennych, a także szybszego, dokładnego dopasowania kolorów i procesów. Narzędzia automatyzujące zapewniają efektywność działań operatora[4], w połączeniu ze zrównoważoną produkcją, okrągłymi opakowaniami i bezpieczeństwem opakowań dla żywności[5]  – wszystko to składa się razem na wyjątkowe rozwiązanie cyfrowe.

HP Indigo 200K „w pigułce”:

  • Maszyna średnioformatowa oferuje dostawę na żądanie, brak wymogu minimalnej wysokości zamówienia, szybką konfigurację i minimalną ilość odpadów w przeliczeniu na jedno zlecenie.
  • Prędkość drukowania do 56 m/min.
  • Zrównoważone rozwiązanie dla rynku opakowań giętkich, spełniające potrzeby marek.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP

 

[1] Przetestowana teza oparta na raporcie IT Strategies Digital Packaging 2022, który wskazuje HP jako lidera rynku opakowań elastycznych, mającego ponad 90 proc. udziału w maszynach instalowanych w tej branży

[2] The Future of Global Flexible Packaging to 2026, Smithers Pira - 2021 (oraz wewnętrzne statystyki klientów HP Indigo)

[3] Zwiększona prędkość jest oparta na trybie Enhanced Productivity Mode

[4] Efektywność operatora jest zwiększona dzięki zoptymalizowanemu interfejsowi użytkownika, szybkiej kalibracji kolorów, sprawnemu procesowi ładowania atramentu i szybkiej regeneracji

[5] Wybrane atramenty HP Indigo ElectroInks zostały przetestowane pod kątem kompostowalności w odniesieniu do wiodących standardów i mogą być stosowane, przy pewnych ograniczeniach, jako atrament do drukowania opakowań kompostowalnych (kompostowanie przemysłowe i domowe). Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zatwierdzonych atramentów i dopuszczalnych ograniczeń, prosimy o kontakt z zespołem HP Indigo

error: Kopiowanie zabronione!
cript>