Nowe produkty w ofercie firmy Xeikon
24 mar 2023 13:12

Firma Xeikon wprowadza na rynek nową maszynę entry-level do atramentowego druku etykiet oraz informuje o kilku nowych produktach, które obecnie przechodzą testy, a do sprzedaży powinny trafić jeszcze przed końcem bieżącego roku.

O dobrej sytuacji firmy mówił w trakcie internetowego briefingu nowy dyrektor generalny Robert Welford, który w ubiegłym miesiącu przejął stery firmy od przechodzącego na emeryturę Benoit Chatelarda: Dobra wiadomość jest taka, że utrzymujemy dokładnie ten sam kierunek strategicznych działań w kwestii produktów i mapy drogowej rozwoju firmy. Nie ma powodu, by zmieniać całą solidną pracę u podstaw, która została wykonana i którą będziemy kontynuować.

Welford powiedział, że plany rozwoju firmy, która należy do Flint Group, uwzględniają poszerzenie oferty Xeikon poza rynki podstawowe – etykietowy i opakowaniowy – dzięki wykorzystaniu dostępnej, najlepszej w swej klasie technologii druku atramentowego.

Mapa drogowa jest ustalona, a w przygotowaniu mamy kilka nowych produktów. Jesteśmy w trakcie projektowania czegoś, co lubię nazywać technologią wspólnej platformy z perspektywy inkjetowej – wyjaśnił. - Możemy ją skutecznie rozwinąć, tak by pasowała do maszyn o różnej szerokości wstęgi i do różnych typów mediów, zarówno papieru, jak i podłoży niechłonnych.

Label Discovery Panther UV

Do klientów zainteresowanych tanim drukiem prostych etykiet CMYK firma kieruje swoją nową maszynę inkjetową Label Discovery Panther UV drukującą na mediach o szerokości 220 mm z maksymalną prędkością 50 m/min. Xeikon obiecuje, że maszyna kosztująca 250 tys. euro „przyniesie zyski nawet jeśli będzie drukować tylko przez dwie godziny dziennie”.

Filip Weymans, wiceprezes ds. globalnego marketingu, opisał nowy model jako „najbardziej zrównoważoną maszynę inkjetową UV na rynku”. Tym, co dostrzegamy w sektorze etykiet, jest rosnący popyt rynkowy na rozwiązania typu entry-level - powiedział. - Label Discovery Panther z wydatkiem na poziomie zaledwie 250 tys. euro powinna być naprawdę atrakcyjna dla branży. Tym bardziej, jeśli uwzględnić korzyści w postaci zmniejszenia kosztów i zużycia energii dzięki zastosowaniu atramentów utwardzanych lampami LED, dodał Weymans.

Maszyna Label Discovery Panther jest dostępna w natychmiastowej sprzedaży.

Inne nowości Xeikona

Włoska firma ACM testuje obecnie wersję beta tonera Titon firmy Xeikon, który jest odporny na wpływ temperatury i środków chemicznych oraz na zarysowania mimo braku dodatkowego lakierowania lub laminowania. W opinii Weymansa Titon jest „niepowtarzalny” i pomoże zaspokoić zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone opakowania - kluczowy temat dla firmy Xeikon na nadchodzących targach Labelexpo Europe i w przyszłości.

Podczas briefingu przedstawiciele Xeikona podali również nowe informacje na temat modelu Idera, jednoprzebiegowej maszyny do druku atramentami wodnymi na tekturze falistej, którego premierowy zespół został zainstalowany w oddziale ProCorr Display and Packaging firmy Tristate Container Corporation.
Pracowaliśmy nad znaczącą poprawą zdolności maszyny do obsługi wypaczonych arkuszy tektury, nad nakładaniem apli na arkusze z wykorzystaniem interesujących manipulacji oprogramowania dla ograniczenia zmian gęstości optycznej, a także nad możliwością tworzenia wydruków wysokiej jakości dzięki aplikacji podkładów i lakierów – wyjaśnił Welford. - Bardzo usilnie pracujemy nad tymi rozwiązaniami i powinniśmy osiągnąć pełną zdolność produkcyjną pod koniec II kwartału. Klient jest zadowolony z postępów, jakie osiągamy.

Dimitri VanGaever, dyrektor segmentu rynku grafiki użytkowej, podkreślił sukces Xeikona podczas ostatnich Dni Innowacji Hunkeler, na których po raz pierwszy zaprezentowano maszynę Sirius SX30000 z uszlachetnianiem w linii firmy Hunkeler. Xeikon wiąże duże nadzieje z innymi nadchodzącymi wydarzeniami, takimi jak majowe targi Fespa – na których pokaże kompletny zautomatyzowany system do zadruku tapet - oraz wrześniowe Labelexpo Europe.

Opracowano na podstawie informacji serwisu PrintWeek

error: Kopiowanie zabronione!
cript>