Canon rozszerza ofertę rozwiązań do wykańczania wydruków
9 maj 2023 12:27

Canon rozszerza ofertę rozwiązań do wykańczania wydruków dla serii urządzeń do cyfrowego druku produkcyjnego imagePRESS V1000 i V1350 o moduł typu BLM5000 firmy Plockmatic do produkcji broszur.

 Urządzenie skierowane  jest do klientów o średnim i wysokim wolumenie produkcji. Umożliwia ono wydruki broszur w formatach poziomym A4 i Letter, a także pionowych o standardowych formatach. Moduł zapewnia formowanie płaskiego grzbietu broszury, a także przycinanie z  trzech stron, co pozwala usunąć zewnętrzną krawędź wydruku podczas składania wielu arkuszy. Rozwiązanie jest dostępne z głowicami zszywającymi w wersji na 50 lub 35 arkuszy. Poszerza ono również możliwości firm poligraficznych o korzystanie z  długich arkuszy, które można wykorzystać jako okładki dla wielostronicowych broszur.

Moduł BLM5000 dołącza do rozwiązań Plockmatic BLM 550+ i BLM 50/35, uzupełniając w ten sposób ofertę Canon o kolejny system do wykańczania wydruków, co pozwala tworzyć aplikacje dopasowane do potrzeb klientów i jednocześnie w sposób zautomatyzowany. Integracja modułów umożliwia również dostawcom usług druku oferowanie klientom szerszej gamy  produktów wykończonych w profesjonalny sposób, zapewniając odpowiednio przyciętą broszurę z płaskim, eleganckim grzbietem.   Inwestycja w tak zautomatyzowany sprzęt pozwala właścicielom na rozwój ich biznesu w obecnych czasach.

Jennifer Kolloczek, european planning, marketing& innovation senior director, Production Print w Canon Europe mówi: Dostawcy usług druku nieustannie szukają nowych sposobów na produkcję profesjonalnie wyglądających dokumentów przy mniejszych nakładach, zachowując lub zwiększając rentowność i wydajność. Wymaga to płynnego procesu pracy –  efektywne kosztowo rozwiązania są bardzo istotnym czynnikiem. Najnowsze systemy druku produkcyjnego Canon imagePRESS mogą zarządzać niespotykanym dotychczas rodzajem podłoży drukowych i rozmiarów arkuszy, zapewniając jednocześnie wyjątkowy poziom jakości obrazu. Wprowadzenie nowej serii BLM5000 poszerza możliwości serii imagePRESS o dalszą automatyzację tworzenia broszur poziomych –  formatu często wymaganego dla wysokiej jakości prospektów i przewodników.

Moduł BLM5000 jest już dostępny w sprzedaży w konfiguracji z urządzeniem imagePRESS V1000 lub V1350.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

 

 

 

 

cript>