Epson wspiera działania Centrum Jana Pawła II
12 maj 2023 13:05

Epson, japoński producent projektorów i drukarek, kontynuuje współpracę z warszawskim Centrum Jana Pawła II. Zaangażowanie w projekty kulturalne tego jednego z najważniejszych ośrodków dialogu i rozwoju w Polsce jest przykładem konsekwentnego wspierania inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Kierując się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu Epson wielokrotnie angażował swój najwyższej jakości sprzęt w projekty artystyczne, również z obszarów sztuki wizualnej.

Już 13 maja, od 13:00 do 23:30, w Warszawie odbędzie się Warszawska Noc Muzeów: (em)PATIO. Piękno wielogłosu. Tej nocy kamienicę i dziedziniec Kamienicy Artystycznej przy ul. Foksal 11 ożywią m.in. koncert balkonowy i występ Chóru CMJP2, gra w formie escape roomu oraz spotkanie z Żywą Biblioteką, które zabiorą publiczność w podróż za fasadę, czasem trudnej, codzienności. Organizatorzy zapraszają, by odkrywać piękno wielogłosu sztuki i międzyludzkich więzi, wsłuchując się w siebie, drugiego człowieka i naturę. Drogowskazami w tej nocnej wyprawie będą różnorodność, dialog i empatia. W ramach wydarzenia zaprezentowana zostanie również wielkoformatowa instalacja wizualna Mariusza Libla przygotowana specjalnie na to wydarzenie. Artysta od 2011 roku realizuje projekty z pogranicza poezji konceptualnej i grafiki: grafikę użytkową, murale i akcje społeczno-artystyczne w przestrzeni miejskiej i wirtualnej. Jest laureatem Paszportu „Polityki” w kategorii „sztuki wizualne”.

Epson udostępnia laserowe projektory 3LCD wykorzystywane podczas realizacji tego projektu. Za prezentację video-artu odpowiadać będzie instalacyjny model projektora Epson EB-L12000Q zapewniający doskonały, wyrazisty obraz w rozdzielczości natywnego 4K, w niemal każdych warunkach oświetleniowych. Otrzymanie wspaniałych efektów wizualnych umożliwia zastosowanie dedykowanego obiektywu szerokokątnego Epson: ELPLW08. Wyjątkowo wysoka jasność projektora, w połączeniu z najwyższą rozdzielczością, gwarantuje najwyższą jakość wyświetlanych obrazów i uzyskanie niesamowitych wrażeń wizualnych, zgodnych z zamierzeniami artysty.

Warszawska Noc Muzeów to niejedyne przedsięwzięcie kulturalne wspierane przez znanego japońskiego producenta projektorów i drukarek w ramach współpracy z Centrum Jana Pawła II.

Od 14 czerwca do 6 września projektory Epson będą wyświetlać filmy w czasie letniego przeglądu filmowego „Pod wspólnym niebem”. Projekt kina plenerowego na dziedzińcu kamienicy przy ul. Foksal 11 realizowany w okresie letnim zakłada cykl cotygodniowych pokazów filmowych (13 pokazów w okresie czerwiec-wrzesień 2023 r.), połączonych z eksperckim wprowadzeniem oraz dyskusją. Głównym kryterium wyboru kinowych propozycji, poza wysokim poziomem artystycznym, jest ich tematyka dotycząca kultur i społeczeństw krajów, z których przybysze stanowią istotną część mieszkańców dzisiejszej Warszawy.

Epson bardzo chętnie angażuje się we wsparcie różnych inicjatyw kulturalnych. Szczególnie zależy nam na promowaniu przedsięwzięć skierowanych do szerokiej publiczności. Tak jak w tym przypadku, mamy świadomość, że jesteśmy częścią bardzo ciekawego projektu, który wymaga bezkompromisowych rozwiązań – stąd zagwarantowaliśmy obecność naszego sprawdzonego modelu EB-L12000Q, który dzięki dużej jasności zapewni najwyższą jakość wyświetlanych obrazów - powiedział Norbert Gościński, business account manager w firmie Epson.

Warszawska Noc Muzeów: (em)PATIO. Piękno wielogłosu
13 maja (13:00-23:30)

Letni Przegląd Filmowy POD WSPÓLNYM NIEBEM
14 czerwca – 6 września (17:00 – 24:00)

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

cript>