Certyfikat GREENGUARD Gold dla nowych atramentów Agfa
15 maj 2023 10:20

Agfa poinformowała, że jej nowe atramenty inkjetowe, dedykowane superwielkoformatowym ploterom z serii Onset, uzyskały proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold. Jest on przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, jak również zminimalizować ryzyko narażenia na czynniki chemiczne.

GREENGUARD Gold uwzględnia dodatkowo kryteria zdrowotne, dotyczące różnych rodzajów lotnych związków organicznych (LZO). Jego uzyskanie uwarunkowane jest osiągnięciem niższego poziomu całkowitej emisji LZO, co ma zagwarantować, że dany produkt jest akceptowalny z punktu widzenia jego zastosowania we wrażliwych środowiskach wewnętrznych takich jak szkoły czy ośrodki zdrowia. Jak podkreśla Agfa, certyfikat potwierdza, że atramenty do ploterów Onset są w pełni bezpieczne zarówno w kontekście pokrywania całych ścian pomieszczeń wydrukowanymi z ich udziałem tapetami, jak i zastosowania ich do produkcji materiałów typu signage czy dekoracyjnych.

Cieszymy się niezmiernie z faktu, że rozwiązania Agfa, oferowane również polskim klientom, cechuje w coraz większym stopniu zgodność z zasadami polityki zrównoważonego rozwoju – mówi Adriana Piotrowska, sales manager inkjet Poland.Jest to bowiem newralgiczny i często podnoszony przez klientów punkt podczas rozmów na temat inwestycji w ploter UV. Wynika to z jednej strony z globalnych bądź lokalnych przepisów o emisji LZO do atmosfery, z drugiej – z wewnętrznych wytycznych stosowanych przez właścicieli marek, do których obsługujące ich drukarnie muszą się dopasować. Stworzone przez nas, proekologiczne atramenty UV, dedykowane poszczególnym modelom maszyn – do których obecnie dołączyła seria Onset – to jeden z ważnych argumentów przemawiających za inwestycją w inkjetowe rozwiązania Agfa.

Plotery wielkoformatowe Onset, z myślą o których powstała nowa receptura dedykowanych im atramentów, pojawiły się w ofercie firmy Agfa w połowie ubiegłego roku, w ślad za przejęciem przez nią marki Inca Digital Printers.

Dodatkowe informacje na temat certyfikatów GREENGUARD i GREENGUARD Gold można znaleźć na stronie internetowej www.ul.com/gg

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa

 

 

cript>