Agfa zaprezentuje nowe atramenty inkjetowe na targach FESPA
22 maj 2023 14:11

Agfa – dostawca kompleksowych rozwiązań do druku inkjetowego - poinformowała o opracowaniu nowych atramentów inkjetowych, dedykowanych ploterom z jej oferty – Onset i Avinci. Jak podkreśla firma, zapewniają one wysoką jakość i wydajność, minimalizując jednocześnie ich zużycie. Oficjalna premiera nowych produktów odbędzie się podczas nadchodzących targów FESPA 2023 w Monachium (23-26 maja). Z pełnymi informacjami na ich temat można zapoznać się, odwiedzając stoisko firmy. Z myślą o klientach z Polski przez cały okres targów będzie na nim obecna Adriana Piotrowska – sales manager inkjet w polskim oddziale.

Agfa podkreśla, że w ciągu minionych dziesięcioleci stała się jednym z czołowych w skali świata dostawców wysokiej jakości, zrównoważonych atramentów inkjetowych. Firma recepturuje, udoskonala i produkuje własne atramenty w należącym do niej zakładzie wytwórczym znajdującym się w Mortsel k. Antwerpii (Belgia). W ostatnim czasie został on rozbudowany o dodatkową linię produkcyjną – to efekt rosnącego popytu rynkowego na atramenty tej marki.

Jedną z „gorących” nowości technologicznych w ofercie firmy jest atrament Onset 560, stworzony zaledwie w ciągu sześciu miesięcy z myślą o maszynach serii Onset (przejętej przez Agfę przed rokiem wraz z marką Inca Digital Printers). Te wysokowydajne urządzenia inkjetowe oferują zaawansowany poziom automatyzacji, w tym robotykę, umożliwiając realizację różnych prac z obszaru Sign & Display oraz aplikacji opakowaniowych z prędkością do 1450 m2/h. Jak podkreśla firma, seria atramentów Onset 560 oferuje szeroki gamut kolorystyczny i wysoką jakość druku połączone z niskim ich zużyciem, co zapewnia dwucyfrowe (co najmniej 20 proc.) oszczędności w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami. Te parametry udało się uzyskać dzięki opatentowanej technologii Thin Ink Layer, w której znajduje zastosowanie unikalna metoda dyspersji pigmentów, zapewniająca wysoką wyrazistość kolorystyczną. Atramenty te uzyskały w ostatnim czasie prestiżowy, proekologiczny certyfikat GREENGUARD Gold. Jest on przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych takich jak szkoły czy ośrodki zdrowia.

Kolejna istotna nowość firmy Agfa w obszarze materiałów eksploatacyjnych to nowe atramenty Avinci 110, dedykowane ploterom sublimacyjnym Avinci CX3200, przeznaczonym do zadrukowywania tekstyliów. Posiadają one certyfikat OEKO-TEX ECO Passport odnoszący się do chemikaliów, barwników i innych materiałów eksploatacyjnych, znajdujących zastosowanie w branżach tekstylnej i skórzanej. Potwierdza on, że nowe atramenty Agfa Avinci 110 są wolne od jakichkolwiek niebezpiecznych składników i można je stosować w proekologicznej produkcji tekstylnej, bezpiecznej zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego.

Podczas gdy zestaw Onset 560 oznacza rozszerzenie oferty Agfy w obszarze produkcji z zastosowaniem atramentów UV, seria Avinci 110 wzbogaca jej portfolio materiałów eksploatacyjnych do technologii inkjetowego druku wodnego. Producent podkreśla, że w obu przypadkach atramenty zostały dopasowane do konkretnych maszyn drukujących i realizowanych w nich aplikacji, co ma zapewnić wysoką stabilność i jakość.

Eksperci z obszaru drukowania w różnych obszarach rynkowych
Agfa pozycjonuje się jako wszechstronny ekspert w dziedzinie atramentów inkjetowych. Firma nie tylko opracowuje i wytwarza atramenty inkjetowe oraz inne materiały eksploatacyjne do druku UV LED, dedykowane poszczególnym maszynom wielkoformatowym z jej oferty, ale też – we współpracy z czołowymi graczami z innych branż – atramenty wodne i utrwalane UV, przeznaczone do specjalistycznych zastosowań, m.in. produkcji laminatów podłogowych czy elementów mebli.
Poprzez systematyczne wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań w obszarze druku potwierdzamy nasze zaangażowanie i wiedzę w kontekście opracowywania, rozwijania i wytwarzania wysokiej jakości atramentów inkjetowych. Zapewniają one wyjątkową trwałość zadrukowanych nimi produktów, ich stabilność przy realizacji kolejnych partii, niezawodność aplikowania atramentu i wyrazistość nanoszonych kolorów – mówi Marc Graindourze, business manager Industrial Inks w firmie Agfa.Jesteśmy to w stanie osiągnąć dzięki zorientowanemu na finalne aplikacje działowi badawczo-rozwojowemu, jak też rygorystycznym testom i kontroli jakościowej stosowanym w procesie produkcji danego atramentu. Nasze zaangażowanie w kwestie R&D, w połączeniu z zapewnianą przez rozwiązania Agfa wyjątkową jakością, stabilnością i proekologicznością reprodukcji, pozwoliły nam zdobyć zaufanie licznych drukarń i końcowych użytkowników z całego świata.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>