Kornit: druk bezpośrednio na tkaninie
22 maj 2023 07:00

Według firmy McKinsey 71% producentów odzieży stawia na nearshoring, a model produkcji na żądanie pomaga zapewnić oszczędną produkcję, umożliwiając realizację tych ambicji. Technologia druku cyfrowego jest kluczem do uwolnienia kreatywności, odpowiedzi na wezwanie do bardziej zrównoważonego rozwoju, bardziej precyzyjnego (i oszczędnego) zaspokajania potrzeb konsumentów oraz eliminowania niepotrzebnej złożoności i ryzyka łańcucha dostaw.

Produkcja analogowa prawdopodobnie zostanie zachowana dla dużych prostych zamówień, ale popyt na takie zamówienia maleje. Producenci, którzy potrzebują elastyczności w swoich działaniach, dywersyfikacji w odpowiedzi na zmieniającą się dynamikę rynku i wyzwania oraz rentowności każdego zamówienia, coraz częściej zdają sobie sprawę, że technologia cyfrowa to nie tylko przydatne, ale wręcz niezbędne narzędzie.

Ludzie oczekują, że znajdą dokładnie to, czego szukają, kupią za naciśnięciem jednego przycisku i otrzymają w ciągu jednego lub dwóch dni. Druk cyfrowy na tekstyliach to jedyny realistyczny sposób szybkiego zaspokojenia tego zapotrzebowania, bez nadprodukcji i komplikacji. (Obecnie marnuje się 30% produkcji, a możliwość cyfrowej produkcji na żądanie jest skutecznym sposobem uniknięcia tworzenia zapasów). Oznacza to, że producenci mogą tworzyć więcej produktów oraz bardziej zróżnicowane produkty i zastosowania przy mniejszych zasobach. Oznacza to również dostawę według zapotrzebowania zamiast produkcji do magazynu oraz planowanie i reagowanie w czasie rzeczywistym.

Dlaczego Kornit

Kornit Digital oferuje jedyny pigmentowy system druku cyfrowego bezpośrednio na tkaninie z utrwalaniem i utwardzaniem w linii, który stanowi jednoetapowy, jednoosobowy proces dostarczania trwałych, jakościowych, gotowych do wysyłki nadruków na szerokiej gamie tkanin w dowolnej ilości.

 

Nasi klienci często przypisują systemowi możliwość szybkiej i taniej realizacji projektów bez ograniczeń graficznych lub kolorystycznych na naturalnych tkaninach, zapewniając alternatywę dla druku sublimacyjnego na poliestrze, aby sprostać wymaganiom operacji B2C.

Używane w połączeniu z autorskim zestawem atramentów NeoPigment™ Robusto firmy Kornit, systemy produkcyjne Kornit posiadają certyfikaty OEKO-TEX ECO PASSPORT, GOTS i BLUESIGN, aby spełniać najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju, podczas gdy zmiękczacz zapewnia miękkość w dotyku w celu zaspokojenia potrzeb nawet najbardziej wymagających projektantów mody, o czym świadczy eklektyczna grupa projektantów biorących udział w naszej serii wydarzeń Tydzień Mody Kornit; podczas nich twórcy prezentowali kolekcje mody i dekoracji wnętrz, których przygotowanie od projektu do realizacji przy użyciu tej technologii produkcji na żądanie trwało zaledwie kilka tygodni.

Jak opisano w Raporcie oddziaływania firmy Kornit na rok 2021, ocena cyklu życia Kornit Presto S wykazała, że system zużywa do 95% mniej wody i 94% mniej energii w porównaniu ze współczesnymi systemami sitodruku, wytwarzając do 83% mniej gazów cieplarnianych.

Umożliwiając szybką realizację zamówień na żądanie, producenci mogą tworzyć próbki za naciśnięciem jednego przycisku i nigdy nie muszą wytwarzać nadmiernych zapasów. Dzięki temu użytkownicy systemu Kornit mogą prowadzić rentowne operacje w swoim kraju i krajach ościennych, w tym w tak drogich ośrodkach miejskich jak Londyn, Nowy Jork i Los Angeles. To idealne rozwiązanie dla skonsolidowanego modelu „mikrofabryki”, który obejmuje kompletną, kompleksową produkcję wyrobów gotowych pod jednym dachem, podczas gdy wstępna obróbka materiałów w linii pomaga zmniejszyć zależność od pozyskiwania materiałów poddanych wstępnej obróbce, a w niektórych przypadkach umożliwia niestandardowe drukowanie na unikatowych materiałach dostarczanych przez projektantów, marki lub samych konsumentów końcowych.

„Pełna elastyczność i wręcz znakomita jakość”

Portugalska firma Blur oferuje pełne usługi produkcyjne dla marek odzieżowych, od drukowania i haftowania, przez opracowywanie wzorów i produkcję prototypów, po pełną produkcję kolekcji. Świadczy również usługi bezpośrednio na rzecz konsumentów oraz usługi dropshippingu, zapewniając wysokiej jakości obsługę dużej i rosnącej bazy klientów.

Firma Blur zrozumiała, że choć druk sublimacyjny zapewnia wspaniałe, trwałe nadruki na odzieży sportowej z poliestru i mieszanek poliestrowych, na tekstyliach dla domu i materiałach soft signage, rośnie zapotrzebowanie na materiały naturalne. To skłoniło ją do dodania możliwości druku cyfrowego firmy Kornit bezpośrednio na tkaninie (zadruk rolek materiału, który następnie jest cięty i szyty na potrzeby różnych zastosowań lub sprzedawany jako tkanina na zamówienie), udostępniając klientom szeroką gamę produktów – w tym produkcję nowych próbek w ciągu 30 minut.

„Kornit to najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie na rynku, ponieważ wykorzystuje atramenty w 100% ulegające biodegradacji — mówi Mariano Dias, założyciel i dyrektor generalny Blur. - Nasze drukarki pracują teraz 24 godziny na dobę. Jesteśmy w stanie wyprodukować każdy wolumen, od jednej sztuki do dużych ilości, ale większość zamówień liczy 500 sztuk. Drukarki Kornit zapewniają nam pełną elastyczność i wręcz znakomitą jakość. Dziś mamy klientów, którzy tylko z tego powodu chcą drukować w technologii Kornit”.

Możliwości nowej generacji

Najnowocześniejszy system Presto MAX firmy Kornit zmienia zasady gry, będąc pierwszym systemem druku cyfrowego bezpośrednio na tkaninie, który oferuje nadruki bieli na czerni. Zapewnia efekty 3D do emulacji sitodruku, winylu, haftu i innych efektów graficznych za pomocą jednego pigmentowego mechanizmu druku.

Cyfrowy rynek wymaga cyfrowych możliwości produkcyjnych. Technologie takie jak sitodruk i druk sublimacyjny mają swoje miejsce – ale technologia cyfrowa stanowi uzupełnienie, które pozwala wyrażać siebie (nieograniczona liczba wzorów, kolorów itp.), stwarza nowe możliwości, optymalizuje pracę hali produkcyjnej (eliminując nieefektywność i marnotrawną nadprodukcję) oraz lepiej dostosowuje się do e-handlu w odpowiedzi na eksplozję kreatywności na całym świecie. Obsługuje bardziej złożone zadania i zapewnia niższy całkowity koszt posiadania dzięki szybkiej realizacji większej liczby zadań przy minimalnym czasie konfiguracji i pracy, zachowując przy tym niezmiennie wysoką jakość. Odpowiada na wyzwania łańcucha dostaw, umożliwiając lokalną realizację zamówień na żądanie. A do tego jest czystsza, co jest coraz ważniejsze dla wszystkich, a zwłaszcza dla młodszych pokoleń, które wydają pieniądze w zgodzie ze swoimi wartościami.

Aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu nowych możliwości, rozwijaniu linii produktów i budowaniu bardziej zrównoważonego działania dzięki transformacyjnym możliwościom cyfrowym na żądanie, odwiedź Kornit.com na targach ITMA 2023 w Mediolanie (8-14 czerwca)

Artykuł sponsorowany

error: Kopiowanie zabronione!
cript>