hubergroup Print Solutions restrukturyzuje portfolio offsetowe UV
25 maj 2023 11:51

Wszystko z jednej ręki - w tym celu międzynarodowy specjalista w dziedzinie farb drukarskich hubergroup Print Solutions zrewidował i wzmocnił swoje portfolio w zakresie offsetu UV dla podłoży niechłonnych. Portfolio obejmuje farby drukarskie, powłoki i dodatki do roztworów nawilżających, które są optymalnie dopasowane do siebie i tym samym umożliwiają sprawny proces drukowania. Dzięki intensywnym pracom rozwojowym dostępne na całym świecie farby NewV poly (MGA) i NewV tin (MGA) do zastosowań spożywczych i niespożywczych oraz lakiery NewV lac (MGA) zostały opracowane tak, aby były neutralne sensorycznie i nie zawierały PTFE (politetrafluoroetylenu). 

Nasi klienci są dla nas najważniejsi, dlatego ważne było dla nas zapewnienie drukarniom skoordynowanego i dostępnego na całym świecie portfolio o najlepszej wydajności druku. Tymi słowami Roland Schröder, product manager UV-Offset w hubergroup, wyjaśnia nowe pozycjonowanie jako kompletny asortyment, który obejmuje nie tylko farby drukarskie, ale także powłoki i dodatki do roztworów nawilżających. 

Poza tym jednak w portfolio offsetowym UV hubergroup zaszły pewne zmiany: na przykład serie farb i lakierów są teraz sformułowane bez PTFE, aby spełnić przepisy rynku amerykańskiego, jak również wymagania ważnych producentów marek i być przygotowanym na przyszłe specyfikacje na innych rynkach światowych. Ponadto seria lakierów NewV została niedawno pozbawiona benzofenonu, substancji uważanej za kontrowersyjną ze względu na jej potencjalne działanie rakotwórcze. Wreszcie w segmencie opakowań metalowych pojawiła się nowa seria NewV tin LED, która obejmuje farby i lakiery UV do suszenia LED. 

Według hubergroup wspólną cechą wszystkich produktów jest bardzo dobra reaktywność i przyczepność. Roland Schröder podsumowuje: Dzięki reorganizacji sprawiliśmy, że nasze portfolio jest zorientowane na przyszłość. Jednocześnie jednak ważne było dla nas, aby drukarnie mogły nadal polegać na stabilnym procesie drukowania i wysokiej jakości rezultatach druku. Dlatego nasz międzynarodowy personel serwisowy jest dostępny dla naszych klientów przez cały czas dzięki swojej wiedzy i towarzyszy kompletnej obsłudze projektu od pomysłu do wdrożenia i ciągłego dalszego wsparcia. Ofertę usług uzupełniają narzędzia, takie jak własny system zarządzania kolorami HDCC, który gwarantuje klientom ten sam kolor na całym świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy hubergroup

error: Kopiowanie zabronione!
cript>