Konica Minolta: pełny workflow produkcyjny na Labelexpo
12 wrz 2023 12:15

Konica Minolta zaprezentowała w poniedziałek (11.09.2023) na swoim stoisku na targach Labelexpo w Brukseli w Belgii nowe technologie i rozwiązania, które koncentrują się na kompletnych przepływach pracy na rynkach opakowań i etykiet, kontynuując ścieżkę rozwoju na rynkach druku przemysłowego.

Niecałą dekadę po tym, jak gigant technologiczny po raz pierwszy ogłosił swoje plany wejścia na rynek druku etykiet, Konica Minolta wykorzystuje targi Labelexpo jako platformę do zaprezentowania innowacyjnych, kompleksowych ekosystemów, aby pokazać klientom i innym uczestnikom targów, w jaki sposób mogą na nowo przemyśleć możliwości cyfrowej produkcji etykiet i opakowań.

Konica Minolta, jeden z liderów na rynku europejskim i zdobywca wielu nagród w dziedzinie cyfrowych systemów do druku etykiet, wraz z MGI Digital Technology i innymi partnerami zaprezentowała pięć działających systemów na wspólnym stoisku.

Jedną z głównych atrakcji jest jednoprzebiegowa cyfrowa maszyna Konica Minolta AccurioLabel 400 - wprowadzona na rynek na początku 2023 roku. Skierowana na rynki wysokonakładowego druku cyfrowego, drukuje z prędkością do 39,9 metra na minutę. Korzyści obejmują zautomatyzowaną kontrolę kolorów i gęstości, redukcję kosztów eksploatacji i szerszy zakres możliwości zastosowań dzięki piątej stacji kolorowej z białym tonerem, jak przedstawia producent.

Pokazano również maszyny MGI JETvarnish 3D Web 400 i Octopus Web, a także PKG-1300 firmy Konica Minolta – przeznaczone dla producentów tektury falistej, przetwórców, drukarń i właścicieli marek poszukujących krótkoseryjnego cyfrowego druku atramentowego na pudełkach.

Kolejnym eksponatem jest maszyna Konica Minolta AccurioLabel 230 skonfigurowana z maszyną Grafisk Maskinfabrik (GM) DC330Mini. Konfiguracja obejmuje innowacyjne i najnowocześniejsze partnerstwo w zakresie personalizacji atramentów z Industrial Inkjet Ltd (IIJ). Firma IIJ, która jest jednym z uznanych światowych ekspertów w dziedzinie druku zabezpieczającego przy użyciu atramentów UV, prezentuje również inne możliwości związane z atramentami reaktywnymi.

Kompleksowe pakiety oprogramowania – w tym AccurioPro Flux Label Impose i Accurio Pro Dashboard, wraz z rozwiązaniami partnerskimi wyświetlanymi na dużych ekranach – są częścią kompleksowych ekosystemów zaprojektowanych w celu zainicjowania możliwości drukowania dla przetwórców. Ponadto prezentowane są możliwości serwisowe Konica Minolta wspierane przez globalną sieć, ale dostarczane lokalnie.

W latach 2021 i 2022 Konica Minolta była jedną z wiodących marek w dziedzinie cyfrowych systemów druku etykiet w Europie z 25 proc. i 27 proc. udziałem na rynku według danych Infosource. Tonery Konica Minolta zostały opracowana we współpracy z duńską firmą Grafisk Maskinfabrik (GM).

Labelexpo daje nam doskonałą okazję do zaprezentowania naszych kompleksowych ekosystemów, ponieważ kontynuujemy naszą podróż transformacyjną z klientami w ramach partnerstwa – powiedział Sacha-Vittorio Paolucci, dyrektor ds. rozwoju biznesu druku przemysłowego w Konica Minolta Europe. – Po raz pierwszy wprowadziliśmy nasze produkty na rynek etykiet cyfrowych niecałe osiem lat temu, a już sprzedaliśmy ponad 1200 systemów na całym świecie. Cyfrowa produkcja etykiet jest obecnie technologią głównego nurtu. Chcemy nadal przekraczać granice i pomagać konwerterom w zwiększaniu możliwości drukowania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta

error: Kopiowanie zabronione!
cript>