Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania „Poligrafiki”!
12 wrz 2023 15:12

W bieżącym wydaniu tematem wiodącym jest produkcja opakowań, a to m.in. w związku z branżowymi imprezami poświęconymi głównie lub m.in. tej tematyce, których we wrześniu odbywa się aż sześć: Labelexpo w Brukseli, Festiwal Marketingu w Warszawie, Print-Tech w Nadarzynie, Packaging Innovations w Krakowie i Taropak w Poznaniu, wraz z V Kongresem Polskiej Izby Opakowań.

Zapoznajemy zatem Państwa z wiodącymi trendami w produkcji opakowań; innowacyjną technologią Web-to-Pack; transformacją druku na tekturze dzięki EFI Nozomi 14000 LED, której doświadczyła brytyjska firma Caps Cases (to nasz temat okładkowy). Przedstawiamy też wspólną propozycję firm Sappi i Xeikon dla druku opakowań giętkich oraz doświadczenia drukarni Serwach, która znacząco zwiększyła potencjał wytwórczy inwestując w 5-kolorową maszynę fleksograficzną Chroma High Tech marki Koenig & Bauer.

Poza tym w numerze m.in.: niemiecki rząd wspiera innowacyjny projekt badawczy, którego celem jest opracowanie mniej energochłonnego sposobu produkcji papieru; w październiku w Atlancie odbędą się targi PRINTING United – najważniejsze wydarzenie branży poligraficzno-opakowaniowej w obu Amerykach, a liderzy technologiczni szykują się już na targi drupa 2024; zapowiedź debaty eksperckiej nt. polskiego systemu kaucyjnego; kampania „Dwie twarze HP Latex” w przededniu ogłoszenia premiery 2023; kolejny poziom Finishingu 4.0 z firmą Muller Martini; współpraca drukarni Skleniarz z Zakładem Technologii Poligraficznych PW.

Gorąco zachęcamy do lektury!

error: Kopiowanie zabronione!
cript>