Etykieta UPM Raflatac zwycięża w prestiżowym konkursie
13 wrz 2023 12:21

Firma UPM Raflatac zdobyła nagrodę Sustainability Award za etykietę Ocean Action w konkursie Label Industry Global Awards 2023. Informacja o tym sukcesie została podana w poniedziałek 11 września, w trakcie gali Label Industry Global Awards, która odbyła się pierwszego wieczoru targów Labelexpo Europe 2023.
Sustainability Award jest przyznawana tym firmom, które działają na rzecz zrównoważonej przyszłości w globalnej branży etykietowej. Etykieta Ocean Action firmy UPM Raflatac jest tego doskonałym przykładem. To pierwszy na świecie certyfikowany materiał etykietowy, który przyczynia się do zwalczania zanieczyszczenia oceanów tworzywami sztucznymi.

Etykiety Ocean Action są wykonane z plastiku potencjalnie zanieczyszczającego oceany z wykorzystaniem metody bilansu masowego. Tworzywa potencjalnie zanieczyszczające oceany to porzucone plastikowe odpady zebrane w odległości do 50 km od brzegu i określane przez OBPCert jako „stwarzające ryzyko, że trafią do wód oceanicznych”. Stworzenie nowego innowacyjnego materiału etykietowego było możliwe dzięki bliskiej współpracy z wieloma partnerami wchodzącymi w skład łańcucha wartości produktu.

Nasz zespół jest podekscytowany i dumny z otrzymania Sustainability Award 2023. Chcemy podziękować kapitule konkursu, jak również naszym partnerom z łańcucha wartości za współpracę. Etykieta Ocean Action jest doskonałym przykładem współpracy w ramach łańcucha wartości i podkreśla znaczenie całego łańcucha wartości przy tworzeniu nowych zrównoważonych rozwiązań - mówi Eliisa Laurikainen, menedżerka ds. rozwoju biznesu w UPM Raflatac.

W skład jury konkursu weszli przedstawiciele organizacji FINAT i TLMI, jak również wydawcy trzech czołowych wydawnictw branży etykietowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy UPM Raflatac

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>