HP Indigo prezentuje nowe maszyny cyfrowe
13 wrz 2023 14:00

Demonstrując swoje zaangażowanie w branżę etykiet i opakowań, firma prezentuje kompletne portfolio maszyn, które wspiera sposób myślenia Indigo First.

  • Na targach Labelexpo Europe maszyna cyfrowa HP Indigo V12 demonstruje nową matematykę drukowania etykiet, zapewniając wydajność, zrównoważony rozwój i kreatywność druku cyfrowego dla każdego rodzaju etykiet
  • Maszyna cyfrowa HP Indigo 200K, również zaprezentowana po raz pierwszy w Europie, oferuje o 30 proc. wyższą prędkość i do 45 proc. większą wydajność niż maszyna cyfrowa HP Indigo 25K – sprawdzone w praktyce rozwiązanie do cyfrowych opakowań giętkich z 340 aktywnymi instalacjami.
  • Aby pokazać, w jaki sposób HP Indigo może zaspokoić potrzeby przetwórców w zakresie giętkich opakowań na żądanie, w ramach rozwiązania E2E, HP i jego partnerzy przeprowadzą demonstracje na żywo Digital Pouch Factory obsługiwanej przez maszynę cyfrową HP Indigo 200K
  • Aby pomóc klientom uzyskać kolory spotowe w ciągu kilku minut, usprawnić proces drukowania i zwiększyć produktywność, HP wprowadza nowe narzędzia takie jak PrintOS Spot Master i rozwiązania workflow.

HP Inc. bierze udział w Labelexpo 2023, największym na świecie wydarzeniu dla branży etykiet i opakowań, demonstrując swoją wydajność i znaczny wzrost biznesowy dzięki zmieniającym branżę maszynom cyfrowym HP Indigo V12 i HP Indigo 200K opartej na technologii LEPx – obie prezentowane po raz pierwszy w Europie. Dzięki tym rozwiązaniom HP demonstruje swoje zaangażowanie w rynek i oferuje kompletne portfolio, które pozwala przetwórcom przenieść zdecydowaną większość swoich zadań związanych z etykietami na maszyny cyfrowe HP Indigo 6K, HP Indigo V12 lub HP Indigo 200K. Uzupełniając główną ekspozycję o uznaną jako standard w branży maszynę cyfrową HP Indigo 6K, Patio Hall będzie tętnić życiem dzięki zestawowi maszyn, których celem jest zaspokojenie wszystkich potrzeb przetwórców oraz marek w branży etykiet i opakowań giętkich.

Wierzymy, że dwie maszyny cyfrowe V12 mogą zastąpić osiem maszyn fleksograficznych i całkowicie przekształcić naszą działalność – powiedział Jeremy Letterman, wiceprezes ds. operacyjnych i łańcucha dostaw w firmie Brook+Whittle, która uruchomiła maszynę cyfrową V12 w swoim zakładzie poligraficznym w Hamilton w stanie Ohio. Konwertując więcej stron na format cyfrowy, maszyna drukująca HP Indigo V12 zapewnia elastyczność druku cyfrowego w przypadku wysokonakładowych zleceń etykietowych, które są obecnie drukowane konwencjonalnie, i spełnia wymagania marek w zakresie większej personalizacji, szybkiej zmiany grafiki, mniejszej ilości odpadów, mniejszych zapasów i dostaw na żądanie, jak przekazuje producent.

Pierwsza myśl – HP Indigo

HP Indigo posiada 65 proc. wartości światowego rynku cyfrowych etykiet i opakowań (w USD) oraz ponad 2600 aktywnych maszyn na rynku, umożliwiając przetwórcom osiągnięcie gotowości wobec stale zmieniających się potrzeb rynku. Tradycyjnie flekso było domyślnym sprzętem do drukowania w branży etykiet, a druk cyfrowy koncentrował się na zadaniach o wysokiej wartości – powiedział Noam Zilbershtain, wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo i Scitex. – Ale dzięki nowemu portfolio maszyn Indigo, a zwłaszcza dzięki maszynie cyfrowej HP Indigo V12, przetwórcy mogą przejść na sposób myślenia „najpierw Indigo”, co prowadzi do optymalnej wydajności, zrównoważonego rozwoju i zwrotu z inwestycji w ramach wszechstronnego portfolio zadań drukowania. Teraz Indigo jest pierwsze, fleksografia – druga.

 Odkrywanie na nowo branży etykiet

Cyfrowa maszyna drukarska HP Indigo V12 pomyślnie ukończyła testy beta na całym świecie, w tym w All4Labels, Eshuis i Brook+Whittle. Osiąga bezprecedensową produktywność dzięki renomowanej technologii HP Indigo Print Quality, jak przekonuje producent. Aby uzyskać jeszcze większą produktywność, można dodać rozwiązanie ABG do ciągłego nawijania – opracowane specjalnie do pracy z maszyną cyfrową HP Indigo V12, również zademonstrowane na stoisku firmy. Roger Gehrke, kierownik zakładu All4Labels w Hamburgu, opowiedział o swoich doświadczeniach z nową maszyną HP Indigo V12: HP Indigo V12 zmienia zasady gry. Teraz mamy szybkość, jakość i wszechstronność, które wypełniają lukę w stosunku do druku konwencjonalnego.

 Innowacje dla wszystkich potrzeb w zakresie etykiet i opakowań

Uzupełnieniem portfolio na stoisku jest maszyna cyfrowa HP Indigo 6K – podstawa druku cyfrowego. Na targach Labelexpo maszyna ta demonstruje kompletną automatyzację E2E od zamówienia do etykiety z rozwiązaniami e-commerce Web2Pack dla małych marek, łącząc ABG Digicon Series 3 – w pełni cyfrową linię bez konfiguracji, rozwiązanie Storefront od Infigo oraz cyfrowe zdobienie i laserowe wycinanie matryc od ABG. PrintOS Spot Master jest teraz dostępny na cyfrowych maszynach HP Indigo 6K i 200K, umożliwiając przetwórcom osiągnięcie kolorów spotowych w ciągu kilku minut, utrzymanie ich spójności w całym procesie i dzielenie się wynikami ze swoimi markami.

Po zakończeniu fazy beta cyfrowa maszyna 200K jest już dostępna w sprzedaży. Jedyne sprawdzone w praktyce rozwiązanie mid-web do druku opakowań giętkich jest przeznaczone dla doświadczonych graczy w branży lub dla przetwórców etykiet, którzy chcą poszerzyć swoją działalność – włączając w to FP, zwiększyć wydajność druku etykiet lub drukować etykiety w szerszym formacie i termokurczliwe. Maszyna cyfrowa HP Indigo 200K umożliwia dostawy na żądanie bez minimalnej liczby zamówień i zapewnia spektakularne, zmienne projekty oraz minimalną ilość odpadów w porównaniu z konwencjonalnymi procesami drukowania, jak mówi firma. Jest to serce Digital Pouch Factory, która wraz z partnerami HP Indigo oferuje kompletną linię produkcyjną do laminowania, cięcia i produkcji torebek typu pouch. Partnerami na targach są Karlville Pack Ready do laminacji termicznej, Karlville Swiss do produkcji torebek typu pouch oraz JetFX do cyfrowego zdobienia.

Marti Alaball, dyrektor operacyjny Enplater SA, powiedział w tym tygodniu: Enplater jest dumny z bycia pierwszym właścicielem cyfrowej maszyny HP Indigo 200K w regionie EMEA. Byliśmy pod wrażeniem, widząc, że ulepszenia w oprogramowaniu i sprzęcie znacząco wpłynęły na produktywność i wydajność nowej maszyny. Z niecierpliwością czekamy na wspaniałą pracę z nią.

Carl Joachim, CMO amerykańskiej firmy HP Indigo 200K beta site ePac, dodał: Rynek opakowań giętkich zmienia się, a marki każdej wielkości odkrywają korzyści płynące z druku cyfrowego. Obecnie ePac obsługuje tysiące klientów na całym świecie, umożliwiając im szybsze i bardziej zrównoważone wejście na rynek dzięki doskonałym opakowaniom. Oferujemy nieograniczoną liczbę jednostek SKU przy niskim minimalnym zamówieniu: to całkiem nowa sytuacja.

Realizacja zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju

Drukując na żywo na stoisku, HP Indigo i partnerzy demonstrują, jak pomóc spełnić oczekiwania marki w zakresie zrównoważonego rozwoju, drukując na pełnej gamie zalecanych przez HP zrównoważonych nośników, w tym na papierze kompostowalnym, makulaturowym i z certyfikatem FSC2, a także na papierowej torebce typu pouch nadającej się do recyklingu. Podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym jest demonstrowane na dedykowanej stacji zrównoważonego rozwoju. Każdego dnia – we współpracy z Etivoet z Belgii – będą organizowane Happy Hours ze zmywalnymi etykietami Tony Beer, które umożliwiają łatwe i całkowite usunięcie etykiety, a tym samym ułatwiają recykling; a także tworzenie Pouch to Pouch – recykling zużytej torebki typu pouch i przetworzenie w nową. HP Indigo demonstruje również nowo zaprojektowany kalkulator śladu węglowego, który pomaga przetwórcom i markom ocenić ślad węglowy zlecenia.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP Indigo

error: Kopiowanie zabronione!
cript>