Większa produktywność i wszechstronność maszyn atramentowych Kodak
13 wrz 2023 08:00

Firma Kodak opracowała zoptymalizowane produkty atramentowe i podkładowe na bazie wody dla swoich technologii ciągłego druku atramentowego o dużej prędkości – KODAK Stream i KODAK ULTRASTREAM – które zwiększają korzyści obu tych technologii we wszystkich zastosowaniach. W ramach wprowadzenia nowych marek, które podkreślają dziedzictwo firmy Kodak w zakresie zaawansowanych materiałów i chemikaliów, a także kolorów, Kodak wprowadza teraz atramenty KODAK EKTACOLOR i podkłady KODAK OPTIMAX.

Atramenty KODAK EKTACOLOR: udoskonalone dla technologii Stream Inkjet

Atramenty KODAK EKTACOLOR, stosowane w technologii Stream Inkjet, w tym KODAK PROSPER 7000 Turbo Press, KODAK PROSPER 6000 Press i KODAK PROSPER Imprinting Systems, są specjalnie opracowane, aby tworzyć jaśniejsze, wyraźniejsze, bardziej wyraziste wydruki z prędkością większą niż jakikolwiek inny komercyjny system atramentowy na rynku, jak mówi producent. Atramenty EKTACOLOR są dostępne zarówno do zastosowań pigmentowych, jak i barwnikowych (tylko systemy nadruku PROSPER), co zapewnia klientom maksymalną wszechstronność, jak przekazuje firma Kodak.

Podobnie jak zapowiedziane już atramenty KODACHROME do wysokiej jakości systemów ULTRASTREAM Technology, w tym maszyny KODAK PROSPER ULTRA 520, atramenty EKTACOLOR są wytwarzane przy użyciu opatentowanego przez firmę Kodak procesu mikromielenia pigmentów, który tworzy niezwykle drobne nanocząsteczkowe pigmenty o bardzo wąskim rozkładzie wielkości. Drobniejsze pigmenty sprawiają, że atrament jest łatwiejszy do rozpylania, zmniejszają rozproszenie światła i zapewniają ultracienkie wysuszone warstwy atramentu, a także doskonałą gamę kolorów, jak przekazuje producent. Inną wspólną cechą atramentów EKTACOLOR i KODACHROME jest niższy poziom humektantów w porównaniu z atramentami innych producentów. Skutkuje to szybszym schnięciem, nawet podczas drukowania z wysokim pokryciem na trudnych podłożach. Atramenty nie zawierają lotnych związków organicznych (LZO), co bezpośrednio wpływa na zrównoważony rozwój i poprawia środowisko pracy operatorów maszyn.

Podkłady KODAK OPTIMAX tworzą zoptymalizowane powierzchnie druku dla szerokiej gamy podłoży i zastosowań

Jako uzupełnienie atramentów EKTACOLOR i KODACHROME, firma Kodak wprowadziła na rynek gamę podkładów KODAK OPTIMAX Primers. Stosując te podkłady, drukarnie mogą uniknąć stosowania drogich papierów poddanych obróbce atramentowej i innych specjalistycznych podłoży. Podkłady OPTIMAX poprawiają chłonność i przyczepność atramentu, odporność na ścieranie i jakość obrazu na szerokiej gamie podłoży, w tym na papierze, tekturze, plastiku, folii, a nawet materiałach metalizowanych. Ponadto podkłady OPTIMAX ułatwiają recykling zadrukowanych produktów przez poprawę zdolności do odrywania, jak przekazuje producent.

Kodak oferuje podkład OPTIMAX Enhanced Primer do papierów powlekanych oraz OPTIMAX Standard Primer do papierów niepowlekanych. Podkłady OPTIMAX Packaging Primer są dostępne do niepowlekanych i powlekanych opakowań z tektury falistej i składanych kartonów, produktów higieny osobistej, a także do podłoży niechłonnych takich jak plastik i folia. Podkłady KODAK OPTIMAX zmniejszają zależność drukarni od droższych, trudniejszych do pozyskania specjalistycznych podłoży i zwiększają trwałość i wyrazistość kolorów aplikacji do drukowania.

Dzięki ponad 55-letniemu doświadczeniu nikt nie zna druku atramentowego lepiej niż Kodak. Wykorzystujemy tę głęboką wiedzę, aby tworzyć atramenty i podkłady, które są używane w naszych liniach produktów KODAK Stream i ULTRASTREAM Inkjet Technology. Wprowadzenie atramentów KODACHROME i EKTACOLOR oraz podkładów OPTIMAX to tylko jeden z przykładów innowacyjności i przewagi konkurencyjnej, które nadal zapewniamy klientom – skomentował Jim Continenza, prezes i dyrektor generalny firmy Kodak. – Wraz z naszymi technologiami ciągłego druku atramentowego o dużej prędkości te atramenty i podkłady tworzą kompletny ekosystem atramentowy z idealnie dopasowanymi komponentami, wszystkie opracowane i wyprodukowane we własnym zakresie przez firmę Kodak. Pomaga to drukarniom produkować ogromną różnorodność aplikacji w sposób wydajny, produktywny i opłacalny.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak

error: Kopiowanie zabronione!
cript>