Xeikon wprowadza tonerową maszynę do etykiet
13 wrz 2023 11:00

Firma Xeikon ogłosiła 12.09.br. wprowadzenie na rynek nowej wysokowydajnej i wysoce zautomatyzowanej maszyny do druku suchym tonerem, przeznaczonej specjalnie do drukowania etykiet o wysokiej jakości. Model Xeikon LX3000, pieszczotliwie nazywany LION, zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie na stoisku Xeikon podczas targów Labelexpo Europe 2023 w Brukseli.

Stworzona dla szerokości wstęgi 330 mm, Xeikon LION LX3000 to pięciokolorowa maszyna do druku suchym tonerem, opracowana jako odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na wyższą produktywność i bardziej opłacalne rozwiązania do masowej produkcji wysokiej jakości etykiet cyfrowych. Odwiedzający targi będą mieli okazję z pierwszej ręki przekonać się o jej prędkości – 42 m/min. Jest to 40 proc. wzrost prędkości w stosunku do obecnych możliwości Xeikon na poziomie 30 m/min. Zautomatyzowana, precyzyjna kontrola jakości zapewnia, że produkt końcowy spełnia najwyższe standardy bez konieczności ręcznej interwencji.

Xeikon LX3000 jest wyposażony w innowacyjny system Cruise Control firmy Xeikon, który wykorzystuje zaawansowaną technologię wizyjną i sztuczną inteligencję do ciągłego monitorowania i automatycznego dostosowywania ustawień produkcji podczas drukowania. Ponieważ jakość produkcji zależy od czynników zewnętrznych (środowisko, podłoże, operator) i wewnętrznych (proces drukowania), Cruise Control sprawdza, dostosowuje i raportuje pięć kluczowych ustawień, aby zapewnić precyzyjną rejestrację kolorów, zagęszczenie stacji drukującej i spójność z ustawionym kolorem odniesienia. Jeśli jakość nie spełnia oczekiwań klienta, generowane jest automatyczne powiadomienie, które jest drukowane wraz z wydrukiem. To fizyczne oznaczenie może kierować kolejnymi działaniami na kolejnych etapach procesów produkcyjnych.  Dodatkowo, dostarcza danych ilościowych do monitorowania całkowitej efektywności sprzętu (ang. Overall Equipment Effectiveness – OEE), pomagając drukarniom jeszcze bardziej zoptymalizować ich procesy produkcyjne.

Według Franka Jacobsa, starszy manager ds. produktów, nowy system Cruise Control zwiększa wydajność i produktywność maszyny, zmniejszając ilość odpadów i pozwalając operatorom skupić się na zadaniach wyższego poziomu. Właściciele marek przyzwyczaili się do zalet druku cyfrowego, w tym niezrównanej elastyczności, doskonałej jakości i szybkiej dostawy. Teraz, dzięki niezawodności technologii tonerowej Xeikon, która zapewnia bardzo dokładną zmienną długość powtarzania, w połączeniu z potężną wydajnością LION i Cruise Control dla 100 proc. doskonałej wydajności, maszyny do drukowania etykiet mogą produkować większe ilości wysokiej jakości prac znacznie bardziej opłacalnie – mówi Frank Jacobs.

Dzięki ewolucji wiodącej na rynku technologii tonerów Xeikon, LION LX3000 może drukować na szerokiej gamie samoprzylepnych podłoży bez nanoszenia primera i robi to przy użyciu najbezpieczniejszych dla żywności tonerów na rynku, jak zapewnia producent. Jakość druku również odpowiada ustalonym standardom wysokiej jakości firmy Xeikon, oferując rozdzielczość 1200 dpi.

Wysokiej klasy LION jest skonfigurowany z nowymi, ekotonerami firmy Xeikon, które zostały opracowane w >60 proc. z wysokiej jakości przetworzonego PET w celu zapewnienia maksymalnego zrównoważonego rozwoju. Wolne od fluoru, bisfenolu A (BPA), TPO i olejów mineralnych, a także w 100 proc. wegańskie, ekotonery są zgodne z ograniczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności i pozostają najbezpieczniejszą dla żywności technologią cyfrową, odpowiadając na obawy konsumentów dotyczące ich zdrowia i dobrostanu zwierząt.

Ta innowacja stanowi kolejny dowód na to, że Xeikon jest w pełni zaangażowany w cyfryzację produkcji druku, dostosowując się do zmieniających się wymagań rynku i zmiennych potrzeb klientów, jak przekazuje producent. Co więcej, zwiększając szybkość swojej technologii tonerów do etykiet, Xeikon podnosi również próg rentowności między drukiem cyfrowym a konwencjonalnym, umożliwiając klientom wykorzystanie zyskownych możliwości na tym niezwykle konkurencyjnym rynku.

Xeikon nieustannie reaguje na specyficzne wymagania naszych klientów i coraz częściej otrzymujemy zapytania o bardziej konkurencyjne rozwiązania. Xeikon LX3000 jest wynikiem wysłuchania tych cennych opinii, zwłaszcza od tych naszych klientów, którzy obsługują wyższe nakłady. Po omówieniu nowej maszyny z niektórymi z nich bardziej szczegółowo w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jasne jest, że ta premiera to znaczący krok we właściwym kierunku – dodaje Jacobs. – Jesteśmy bardzo podekscytowani wpływem, jaki LION będzie miał na rynek i wartością, jaką przyniesie naszym klientom.

Fantastycznie jest w końcu powrócić na targi Labelexpo w Brukseli, szczególnie dlatego, że Xeikon przyjeżdża na targi z tak wieloma niesamowitymi nowymi rozwiązaniami, w tym z przełomową maszyną Xeikon LX3000. Wprowadzenie tej zaawansowanej maszyny do druku etykiet stanowi ważny kamień milowy w naszym zaangażowaniu w tworzenie rozwiązań dostosowanych do aplikacji, które zapewniają naszym klientom przewagę konkurencyjną. Misją firmy Xeikon jest kontynuowanie tej drogi i uczynienie z druku cyfrowego pierwszego wyboru dla wszystkich drukarni etykiet – komentuje Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w firmie Xeikon.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon

error: Kopiowanie zabronione!
cript>