Durst: Hawk Eye i wzmocnione partnerstwo z firmą OMET
14 wrz 2023 08:00

Grupa Durst zaprezentowała w poniedziałek (11.09.br.) szczegóły nowej innowacyjnej technologii, która wykorzystuje wizję komputerową i sztuczną inteligencję, aby przenieść produkcję wysokiej jakości etykiet na inny poziom. Na swoim stoisku na targach Labelexpo w Brukseli producent technologii druku cyfrowego i produkcyjnego demonstruje system Durst Hawk Eye, który został zaprojektowany w celu wspierania operatorów i automatyzacji jakości druku. Ponadto znacznie skraca czas konfiguracji i zmniejsza ilość odpadów, co skutkuje zwiększoną wydajnością i bardziej konkurencyjnym całkowitym kosztem posiadania (ang. total cost of ownership – TCO) dla maszyn drukujących Tau RSC.

Durst Hawk Eye obejmuje system skanera, stanowisko pracy i monitor z ekranem dotykowym. Koryguje błędy druku, takie jak brakujące dysze, w czasie rzeczywistym. W rzadkich przypadkach awarii dyszy głowicy drukującej wbudowane systemy sztucznej inteligencji (AI) automatycznie wykrywają i lokalizują wszelkie problemy bez zmniejszania prędkości. Sąsiednie dysze kompensują to większymi kroplami, aby zapewnić utrzymanie doskonałej jakości druku. Operatorzy nie muszą wykonywać żadnych czynności konfiguracyjnych i nie ma potrzeby drukowania specjalnego wzoru testowego, jak zapewnia producent.

Inne nowości Durst na Labelexpo obejmują zmiany w zakresie atramentów. Firma rozszerza portfolio atramentów Tau RSC o nowe atramenty Tau RSC LED. Nowy zestaw atramentów, dostępny w kolorach CMYK, z opcjonalnymi kolorami pomarańczowym, fioletowym, zielonym i białym, zwiększa atrakcyjność portfolio maszyn Tau RSC. Dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii podczas pracy i wyeliminowaniu częstych wymian żarówek UV i reflektorów ogólny całkowity koszt posiadania urządzeń Tau RSC staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Nowy atrament Tau RSC LED łączy w sobie doskonałą jakość druku i wydajność istniejącego atramentu Tau RSC UV z planem Durst Group dotyczącym bardziej zrównoważonego przemysłu poligraficznego, jak mówi producent. Zapewnia mniejsze zużycie energii oraz redukcję kosztów materiałów eksploatacyjnych i czasu konserwacji. Skutkuje to korzyściami ekonomicznymi dla klientów i zmniejszeniem śladu ekologicznego. Żywe atramenty tworzą ogromną przestrzeń kolorów, umożliwiając precyzyjne odwzorowanie ważnych dla marki kolorów.

Durst zaprezentował również nowe atramenty UV Tau RSC UV Ink 3 do drukowania z dużą prędkością, opracowane bez potrzeby stosowania fotoinicjatora TPO.

Ekosystem oprogramowania Durst do etykiet również zajmuje ważne miejsce na stoisku firmy. Maszyny drukujące Tau są wyposażone w Durst Workflow Label, oprogramowanie do przygotowania do druku i produkcji oraz Durst Analytics, narzędzie do analizy i monitorowania, dzięki czemu maszyna jest jednostką produkcyjną od pierwszego dnia. Wszystkie rozwiązania programowe Durst są modułowe i można nimi łatwo zarządzać za pomocą internetowego interfejsu użytkownika. Oparty na przeglądarce edytor VDP do tworzenia i zarządzania zmiennymi danymi jest dostępny w oprogramowaniu workflow.

Targi stanowią również platformę dla Grupy Durst do zaprezentowania na żywo jednoprzebiegowej maszyny Tau 510 RSCi, która jest wyposażona w nowe funkcje automatyzacji. Maszyna na stoisku jest wyposażona w funkcję podwójnej bieli, umożliwiającą drukowanie białym atramentem o doskonałej nieprzezroczystości z prędkością 80 m/min, jak zapewnia producent.

Nasz zespół ekspertów jest dostępny na targach Labelexpo, aby zapewnić spersonalizowane demonstracje, odpowiedzieć na pytania i omówić, w jaki sposób nasze rozwiązania mogą zrewolucjonizować operacje drukowania klientów – powiedział Martin Leitner, product manager Durst Group. – Durst Hawk Eye to przełom w branży druku cyfrowego. Technologia ta znacznie zwiększy produktywność i wydajność, ale co ważniejsze, zmniejszy ilość odpadów i ślad węglowy naszych klientów. Cieszymy się, że możemy wprowadzić to innowacyjne rozwiązanie na rynek i zapewnić ekskluzywne informacje podczas targów Labelexpo.

Partnerstwo Grupy Durst i OMET

Grupa Durst, jeden z wiodących producentów technologii druku cyfrowego i produkcyjnego, rozszerza swoje partnerstwo z firmą Omet, jednym z wiodących producentów systemów druku fleksograficznego. Przyszłe portfolio Durst w segmencie etykiet i opakowań zostanie rozszerzone o zintegrowane systemy druku hybrydowego, które firmy wspólnie opracują i wyprodukują.

Cieszymy się, że możemy teraz zaoferować pełną gamę zintegrowanych rozwiązań do druku konwencjonalnego i cyfrowego wszystkim producentom etykiet i opakowań na całym świecie – mówi Thomas Macina, dyrektor ds. sprzedaży etykiet i opakowań w firmie Durst.

Obecna platforma XJET, która jest jednym z wiodących rozwiązań hybrydowych na rynku z wieloma instalacjami na całym świecie, będzie dalej ulepszana i rozszerzana. Globalna struktura sprzedaży i usług Grupy Durst w pełni zintegruje rozwiązania. Wspólny plan działania dotyczący produktów przyspieszy rozwój i stworzy unikalne rozwiązania dostosowane do nowej generacji zintegrowanych maszyn drukarskich.

OMET z dumą wzmacnia partnerstwo z Durst. Łączymy najlepsze technologie, aby zaoferować klientom doskonałe rozwiązania i dodatkowe korzyści – podsumowuje Marco Calcagni, dyrektor sprzedaży OMET.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst

error: Kopiowanie zabronione!
cript>