15 września – Dzień Opakowań
15 wrz 2023 09:12

Szesnaście lat temu w 2007 roku, w stosownej uchwale Rady Izby ustalono, że 15 września  będziemy obchodzić Dzień Opakowań. Święto to powstało w odpowiedzi na propozycje środowisk związanych z naszą branżą, w celu upowszechniania wiedzy o znaczeniu opakowań w życiu współczesnego człowieka oraz o roli przemysłu opakowań w gospodarce. Dzień Opakowań to również podziękowanie dla osób i firm z tym sektorem związanych.

15 września każdego roku był przez ludzi branży, użytkowników opakowań oraz szerokie grono społeczeństwa traktowany jako powód do refleksji na temat opakowań, ale także okazja do wykorzystania w swoich działaniach marketingowych i promocyjnych.

​Branża opakowań w Polsce w ciągu ostatnich lat zanotowała ogromny rozwój, a przy tym również wielką transformację. W tym okresie opakowania musiały odpowiadać na kolejne zmiany m.in. modelu życia, struktury gospodarstw domowych, zmieniających się preferencji konsumentów, ale także rozwój i powstawanie nowych produktów wymagających zapakowania.

Polski sektor opakowań jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się obszarów gospodarki, a polska produkcja znajduje się w czołówce Europy, praktycznie we wszystkich segmentach  materiałowych. Wg współpracujących z Polską Izbą Opakowań  analityków banku Santander wartość polskiego rynku opakowań szacowana jest na ok. 71 mld zł.

Branża opakowań to również sektor bardzo silnie zależny od zmieniających się trendów i oczekiwań społecznych. To konsumenci decydują, jakie opakowania są im potrzebne, jakich funkcjonalności oczekują oraz co przyciąga ich uwagę na sklepowych półkach. Przed branżą opakowań stoi w przyszłości również dużo wyzwań zarówno legislacyjnych, społecznych, jak i środowiskowych.

O   trendach,   kierunkach   rozwoju   oraz   jak   na   te   zmiany   już   teraz   odpowiada   branża  opakowań będziemy  rozmawiać  z ekspertami podczas najbliższego  Kongresu Przemysłu  Opakowań.

V edycja tego   wydarzenia,  organizowanego   przez   Polską   Izbę   Opakowań   oraz   Międzynarodowe   Targi, Poznańskie, odbędzie się 26 września, w przeddzień targów opakowaniowych TAROPAK, w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej o Kongresie

https://www.pakowanie.info/v-kongres-przemyslu-opakowan.html

Opracowano na podstawie informacji Polskiej Izby Opakowań

error: Kopiowanie zabronione!
cript>