XSYS ogłasza nowego CEO
15 lis 2023 13:15

XSYS, jeden z wiodących dostawców zintegrowanych rozwiązań dla rynków druku fleksograficznego, typograficznego i przygotowania do druku, ogłasza, że od 15.11.br. Oliver Dohn jest nowym dyrektorem generalnym firmy.

Odchodząca dyrektor generalna Dagmar Schmidt odgrywała znaczącą rolę w firmie przez ponad 25 lat, zajmując wiele stanowisk kierowniczych, w tym jako dyrektor ds. transformacji, dyrektor operacyjny, a od lutego 2022 r. jako dyrektor generalny. Podczas swojej kadencji doprowadziła do wydzielenia firmy z Flint Group i przekształciła ją w jednego z globalnych liderów w branży opakowań z nadrukiem fleksograficznym. Przeprowadziła również firmę przez kryzys związany z COVID-19, a ostatnio także przez trudne warunki makroekonomiczne, przy znacznie zwiększonych kosztach surowców i inflacji kosztów pracy. Schmidt zdecydowała, że nadszedł czas, aby zająć się innymi przedsięwzięciami.

Oliver Dohn zastępuje Dagmar Schmidt na stanowisku CEO XSYS i dołącza do Rady Dyrektorów. Dohn był dyrektorem generalnym Felss Group, jednego z globalnych liderów technologicznych i producentów komponentów dla całej branży transportowej. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze w Oerlikon Drive Systems, Bombardier Transportation i General Motors.

Opracowano na podstawie informacji firmy XSYS

cript>