Zapraszamy do lektury listopadowego wydania „Poligrafiki”!
15 lis 2023 14:29

Wiodącym tematem w listopadzie jest tradycyjnie już obróbka po druku, do czego nawiązuje też nasza okładka anonsująca światową premierę rozwiązań SigmaLine Compact i Antaro firmy Muller Martini. To prawdziwa rewolucja w przemysłowej produkcji książek w technologii cyfrowej, o czym piszemy w artykule pod takim właśnie tytułem.

Przedstawiamy też SIRIO – pierwszą w ofercie firmy Meccanotecnica oklejarkę do produkcji niskonakładowej, której premiera miała miejsce na targach Printing United 2023, oraz nowości z dziedziny obróbki po druku prosto z targów All in Print odbywających się pod koniec października w Szanghaju. Nie zabrakło też informacji o najnowszych instalacjach: chińskich maszyn (które na naszym rynku cieszą się coraz większą popularnością) w drukarni Grafipack i oklejarki PUR PFi 6100 Duo w drukarni JKB Print.

Poza tym w bieżącym wydaniu możecie Państwo przeczytać o rosnącym optymizmie na globalnych rynkach druku, na co wskazują zarówno aktualny raport drupa Global Trends, jak i raport Print Census 2023 organizacji FESPA. Ten optymistyczny nastrój nieco zakłóca raport firmy analitycznej Smithers, z którego wynika, że liczba pracowników branży poligraficznej na świecie zmniejsza się.

W nawiązaniu do tych ostatnich danych szczególnej uwadze Państwa polecamy artykuł „Cztery pokolenia na rynku pracy – szansa czy wyzwanie?”, w którym nad zagadnieniami zarządzania wielopokoleniowymi zespołami pracowników i sposobami przyciągnięcia najmłodszego pokolenia do branży pochylają się przedstawiciele firmy Heidelberg Polska w rozmowie z naszą redaktor naczelną Anną Naruszko.

Poza tym w numerze m.in.: relacja z Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie oraz z targów Printing United w Atlancie; ceny druku książek z perspektywy drukarni cyfrowej SOWA; najnowszy ploter tnący Summa S Class 3; technologie ECO3 SPIR@L i Solid Tune na rzecz zrównoważonego rozwoju; pozytywne wyniki testów niskomigracyjnych farb produkcji hubergroup na maszynie Koenig & Bauer, czyli nowe możliwości dla producentów opakowań na żywność.

Gorąco zachęcamy do lektury!