Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu FESPA Awards
5 lip 2024 11:00

Wieloletni konkurs FESPA Awards powraca w ramach przygotowań do wyróżnienia liderów branży podczas połączonych targów FESPA Global Print Expo, European Sign Expo i Personalisation Experience w Berlinie, które odbędą się w maju 2025 r. Można już składać zgłoszenia konkursowe od wyspecjalizowanych dostawców druku i producentów oznakowań, aby zaprezentować swoje najwybitniejsze projekty. Ten globalny konkurs zachęca do innowacji i doskonałości, zapewniając platformę dla producentów druku i oznakowań, aby podkreślić ich najnowsze i znaczące osiągnięcia, wytyczając ścieżkę do wyznaczania nowych standardów dla branży.

Graeme Richardson-Locke, szef stowarzyszenia i lider techniczny FESPA oraz jeden z członków jury konkursu Awards 2025, komentuje: W imieniu jury chciałbym powiedzieć, że wszyscy chcielibyśmy zostać zaskoczeni nowym poziomem doskonałości technicznej i wyraźnymi dowodami na to, że zgłoszenie zostało stworzone z największą starannością, odzwierciedlając profesjonalne standardy, które widzieliśmy przez wiele lat. W przypadku tegorocznych zgłoszeń jesteśmy zainteresowani wykorzystaniem odpowiednich i zrównoważonych materiałów, odzwierciedlających szerszy cel branży, jakim jest zmniejszenie jej wpływu na środowisko

Nagrody FESPA będą przyjmowane w następujących kategoriach:

– display i POP – papier i tektura;

– opakowania z papieru i tektury;

– display i POP – plastik;

– opakowania z tworzyw sztucznych;

– plakaty;

– serigrafie i dzieła sztuki;

– naklejki i drukowane etykiety;

– owijanie;

– kreatywne efekty specjalne – tektura i tworzywa sztuczne;

– efekty specjalne na koszulkach, odzieży i innych tekstyliach;

– odzież z nadrukiem;

– tekstylia z nadrukiem z rolki na rolkę;

– produkty szklane, ceramiczne, metalowe i drewniane;

– druk bezpośredni na produktach trójwymiarowych;

– oznakowanie bez nadruku;

– druk funkcjonalny – szyldy, klawiatura telefoniczna, tabliczki znamionowe;

– drukarnie.

Ostatnia kategoria, Young Star Award, jest otwarta dla osób w wieku 16–25 lat, które są stażystami zawodowymi albo studentami w dziedzinie druku cyfrowego lub sitodruku i projektowania. Kandydaci mogą zgłaszać swoje prace w dowolnej kategorii związanej z drukiem.

Odnosząc się do Young Star Award, Richardson-Locke stwierdza: Zawsze jesteśmy podekscytowani przeglądem zgłoszeń do kategorii Young Star i pod wrażeniem standardu nadesłanych prac. Widzimy kreatywne myślenie i techniczną realizację na poziomie, który pokazuje, że w branży pojawiają się nowe talenty, a temat ten jest naprawdę ważny dla FESPA i jej stowarzyszeń. Wybór jest trudny, ale dla zwycięzcy to wyróżnienie oznacza duże osiągnięcie. Stawiamy im wysokie wymagania i nie ułatwiamy wygranej!

Głosowanie na nagrodę People’s Choice Award będzie otwarte od 6 stycznia 2025 r., a społeczność internetowa FESPA odda swoje głosy we wszystkich kategoriach. Z kolei nagrody Best in Show Award i Judges’ Award for Innovation są wybierane przez panel sędziowski FESPA, co eksponuje je jako wyjątkowe wyróżnienie doskonałości w branży.

Drukarnie i producenci oznakowań mają czas do 12 grudnia 2024 r. na przesłanie zgłoszeń do nagród FESPA 2025. Wybrane prace zostaną ogłoszone 23 lutego 2025 r. i zaprezentowane w dniach 6–9 maja 2025 r. w Messe Berlin, w Niemczech.

Opłaty za zgłoszenie wynoszą 100 euro dla członków i 150 euro dla osób niebędących członkami, a zniżki dla początkujących są dostępne do 29 sierpnia 2024 r.

Więcej informacji o konkursie i o tym, jak wziąć w nim udział, znajduje się na stronie internetowej TUTAJ.

Opracowano na podstawie informacji FESPA