ART OF COLOR – Spotkanie liderów
16 lip 2021 08:52

2 września 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wyjątkowe ART OF COLOR – Spotkanie liderów, organizowane przez Grupę MTP. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Swój udział w roli prelegenta potwierdził Jerzy Czubak, prezes światowego koncernu Amcor.

ART OF COLOR to projekt, który od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnikami spotkania będą liderzy rynku poligraficznego – właściciele największych drukarń w Polsce, konwer- terzy, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych, jak również prezesi ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych szeroko pojętej poligrafii. 

W zwrotnym momencie gospodarki światowej, dotkliwie doświadczonej pandemią COVID-19, międzynarodowi eksperci zaprezentują trendy i rozwiązania, które muszą odpowiedzieć na radykalnie zmieniające się oczekiwania konsumentów, ustawodawców i klientów instytucjonalnych.

Goście tegorocznego ART OF COLOR – Spotkanie liderów dowiedzą się, w jaki sposób będzie dystrybuowany ogromny pakiet pomocowy wynegocjowany dla Polski z budżetu Unii Europejskiej, jakich inicjatyw legislacyjnych należy się spodziewać w ramach procesu wdrażania zasad Gospodarki Cyrkularnej i Zrównoważonego Rozwoju oraz jakie kierunki rozwoju przedsiębiorstw w najlepszy sposób sprostają błyskawicznie zmieniającym się priorytetom otoczenia biznesowego. ART OF COLOR będzie uroczystą inauguracją prac nad VIII wydaniem raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. I wreszcie, co może okazać się najważniejsze, będzie to pierwsza okazja po bardzo długim okresie, by wreszcie spotkać się i porozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed branżą. 

Spotkanie oscylować będzie wokół:

– zasad dystrybucji środków publicznych w ramach Polskiego Ładu oraz europejskiego pakietu rewitalizującego gospodarkę po kryzysie wywołanym pandemią;

– analizy gospodarczej pozycji Polski w postcovidowym świecie wraz z prognozą rozwoju;

– projekcji zmian legislacyjnych na poziomie europejskim mających wpływ na branżę;

– tematów poświęconych drukarniom i studiom wykorzystującym technologie druku offsetowego, cyfrowego i sitodruku (prezentacja zmian technologicznych nawiązujących do wymagań rynku; odpowiedź na pytanie: postpress analogowy czy cyfrowy?; omówienie technologii uszlachetniania i personalizacji druków; prezentacja pakietów materiałów eksploatacyjnych obojętnych dla środowiska; możliwości przebranżowienia – wskazanie atrakcyjnych kierunków inwestowania);

– tematów poświęconych konwerterom bazującym na technologiach druku fleksograficznego, wklęsłodruku oraz druku cyfrowego (prezentacja wiodących producentów maszyn drukujących; prezentacja wiodącego producenta form drukarskich; prezentacja pakietów materia- łów ekologicznie obojętnych; warunki dostosowania produktów do oczekiwań odbiorców przez pryzmat zaleceń wynikających z zasad funkcjonowania gospodarki cyrkularnej).

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia: www.artofcolor.pl

„Poligrafika” jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Opracowano na podstawie materiałów organizatora

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>