„Bezpieczne Opakowanie” w Warszawie
7 paź 2021 13:55


Konferencja „Bezpieczne Opakowanie” powraca po wymuszonej przez pandemię rocznej przerwie – jej 10., jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 18-19 listopada br. w hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów. W tym roku, oprócz prezentacji najnowszych technologii umożliwiających produkcję bezpiecznych opakowań oraz aktualnych regulacji prawnych, podpowiemy Państwu, jak sfinansować innowacje i projekty badawczo-rozwojowe. Zaprezentowany zostanie także raport „Perspektywy sektora opakowaniowego w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym i ekonomicznym”, przygotowany przez Bank Pekao SA.

18 listopada będą miały miejsce prelekcje teoretyczne, przybliżające zagadnienia projektowania i wytwarzania bezpiecznych, ekonomicznych i skutecznych opakowań, a także prezentujące technologie umożliwiające ich produkcję oraz wymiana doświadczeń z rynkowymi liderami. Dużo więcej niż przed dwoma laty będziemy rozmawiać o gospodarce o obiegu zamkniętym w przemyśle opakowaniowym. Odpady opakowaniowe stanowią bardzo cenny surowiec, a ich recykling leży u podstaw GOZ. Drukarniom, które dbają o ich właściwe zagospodarowanie, firma ML Polyolefins przyzna kolejne świadectwa PCE (Packaging Circular Economy). Podczas 9. edycji konferencji „Bezpieczne Opakowanie” we Wrocławiu certyfikaty te otrzymały firmy Drukpol Flexo, Grafix, Mondi oraz Yanko. W tym roku docenione zostaną kolejne przedsiębiorstwa, które w codziennej działalności przejawiają troskę o środowisko naturalne.

Partnerami tegorocznej konferencji są firmy API Foilmakers, Bank Pekao SA, Heidelberg, hubergroup Polska, JS Hamilton, KGL, Metsä Board oraz ML Polyolefins Sp. z o.o., które poruszą następujące zagadnienia:

– „Moda na eko a opakowania premium. Z API Foilmakers jedno drugiego nie wyklucza!”. O gotowych, ekologicznych rozwiązaniach uszlachetniających, wytwarzanych w zrównoważony sposób wyłącznie w Europie przez API Foilmakers oraz o oczekiwaniach właścicieli marek i ich pomysłach na wprowadzenie opakowań do obiegu wtórnego opowie Katarzyna Kozińska, Dyrektor Zarządzająca API Folie Polska Sp. z o.o.

– „Perspektywy sektora opakowaniowego w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym i ekonomicznym” zaprezentuje Kamil Zduniuk z Departamentu Analiz Makroekonomicznych Banku Pekao SA.

– O innowacyjnej technologii Multidot, czyli rozwiązaniu opracowanym pod kątem zabezpieczeń opakowań m.in. na produkty spożywcze, chemiczne, kosmetyczne, farmaceutyczne, służącemu różnym potrzebom w zakresie ukrytego znakowania i zabezpieczania produktów w interesie producenta i konsumenta opowiedzą Marek Chmielewski oraz Tomasz Jasiński z firmy Heidelberg Polska.

– „OK COMPOST. C2C. Orientuj się! Wszystkie produkty hubergroup są bezpieczne. A co to naprawdę znaczy?” – wyjaśnią Robert Kuczera, Rafał Rębecki oraz Janusz Cymanek z firmy hubergroup Polska.

– „Opakowania po pandemii – nowe wyzwania dla producentów” przybliży Adam Fotek, ekspert ds. badań w firmie JS Hamilton.

– „Opakowania dla produktów spożywczych wytwarzane zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym” omówi Anita Frydrych, dyrektor działu rozwoju technologii tworzyw sztucznych i funduszy unijnych w KGL SA.

– Piotr Orliński, szef serwisu technicznego w Metsä Board rozwinie temat: „Lepsze wybory dla przyszłych pokoleń – opakowania przyszłości są odnawialne i nadają się do recyklingu”. 

– Przekrojową prezentację, porządkującą wiedzę na ten niezwykle aktualny temat, zatytułowaną „Gospodarka o obiegu zamkniętym w opakowaniach z tworzyw sztucznych” przygotuje Krzysztof Nowosielski, Dyrektor Działu Sprzedaży i Zakupów ML Polyolefins Sp. z o.o. 

Konferencję tradycyjnie moderować będzie uznany specjalista branży opakowań i redaktor prowadzący naukowej części miesięcznika Opakowanie, Stefan Jakucewicz.

Wieczorem odbędzie się integracyjna kolacja połączona z wręczeniem świadectw PCE, a 19 listopada odbędą się warsztaty poświęcone finansowaniu, przygotowane przez ekspertów z Biura Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych Banku Pekao SA.

Rejestracja i szczegółowa agenda wydarzenia na www.konferencja.opakowanie.pl

Zapraszamy! AN

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>