Maszyny MOSCA z technologią SoniXs
15 wrz 2021 08:30

Mosca, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu pakowania końcowego, zatrudnia obecnie ponad 1000 osób w 26 oddziałach na całym świecie. Zdobyta przez ponad 50 lat wiedza i liczne patenty MOSCA w dziedzinie techniki wiązania pozwoliły opracować optymalne rozwiązania w dziedzinie pakowania dla firm produkcyjnych i logistycznych. 

Wszechstronna wiązarka z serii Evolution SoniXs

Evolution SoniXs MP-6 to uniwersalna maszyna wiążąca znajdująca zastosowanie w wielu branżach, między innymi w: poligrafii, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, drzewnym, opakowaniowym czy logistyce. Model stołowy jest idealny do wiązania mniejszych paczek lub stosów, które są podawane ręcznie przez operatora. 

Często jest wykorzystywany na przykład w hurtowniach lub w handlu wysyłkowym. Wiązarka jest wyposażona w technologię ultradźwiękowego łączenia taśmy. Dzięki zastosowaniu regulowanego panelu obsługi operator może sterować maszyną z każdej strony. 

Dodatkowo możliwość założenia rolki taśmy zarówno od przodu, jak i z boku maszyny czyni ten model dopasowanym nawet do ciasnych pomieszczeń. Duża wydajność (do 58 wiązań na minutę) sprawia, że maszyna doskonale sprawdza się w warunkach produkcyjnych. Gdy obciążenie pracą spada, operator może przełączyć maszynę w tryb eco-speed.

Zalety wiązarek MOSCA Evolution SoniXs MP- 6

– Całkowity czas przestojów linii w zakładach pracujących na wiązarkach MOSCA został obniżony o 85 proc.

– Koszty eksploatacji maszyn wiążących w zakładach pracujących na wiązarkach MOSCA zredukowano o 75 proc.

– Mniejsze wymiary wiązarek MOSCA to mniej zajmowanej przez nie powierzchni – poruszanie się wokół nich jest więc bezpieczniejsze i bardziej komfortowe.

– Zintegrowany dozownik taśmy w wiązarkach MOSCA utrzymuje rolki w czystości, a zastosowanie ich automatycznego wysuwania oszczędza taśmę. Dodatkowo zmiana szpuli taśmy jest łatwiejsza i szybsza niż w innych wiązarkach.

– Ultradźwiękowe zgrzewanie taśm SoniXs jest trwałe, niezawodne i w porównaniu do termicznego systemu zgrzewania – przebiega bez zanieczyszczeń. 

– Stosowanie wysokiej jakości taśm MOSCA w procesie pakowania istotnie obniża koszty (mniejsze pylenie to mniejsze zanieczyszczenia maszyn, wyeliminowanie przestojów i znaczące zredukowanie odpadów). 

– Rozkładany blat wiązarki MOSCA oraz łatwy dostęp do agregatu wiążącego sprawiają, że regularne czyszczenie maszyn jest proste i szybkie.

– Wiązarki MOSCA pracują niezawodnie przy niewielkich nakładach konserwacyjnych – szybkie czyszczenie sprężonym powietrzem podczas zmiany rolki z taśmą oraz 10-15-minutowe czyszczenie i kontrola części w dwutygodniowym cyklu dają gwarancję prawidłowej pracy maszyn.

Technologia Evolution SoniXs dla maksymalnej wydajności

Wiązarki serii Evolution wyróżniają przede wszystkim modułowa budowa oraz ujednolicony system prowadzenia taśmy. Taka konstrukcja umożliwia łatwy demontaż elementów prowadzących taśmę, szybką kontrolę i ponowny montaż, a to wszystko bez użycia narzędzi. To niezwykle ułatwia serwisowanie maszyn, w tym prace konserwacyjne oraz czyszczenie. Przy projekcie maszyn serii Evolution firma MOSCA kierowała się koncepcją wykorzystania tych samych części. Główne podzespoły uległy zatem standaryzacji, jak np. agregat, zespół odwijania, magazynek czy rama prowadząca taśmę. Wdrażając tę koncepcję, MOSCA nie tylko zwiększyła wydajność swojego serwisu poprzez szybki i efektywny montaż wszystkich elementów, ale także opracowała rozwiązanie, które jest atrakcyjne cenowo. 

Innowacyjnym rozwiązaniem oferowanym przez firmę Mosca jest opatentowana technologia SoniXs, która umożliwia łączenie taśm nie za pomocą grzałki, ale ultradźwięków. Dzięki temu nie powstają resztki tworzyw sztucznych zanieczyszczające agregat. Użytkownicy odnotowują również mniejsze zużycie energii. 

Niezawodne wiązanie taśmami Mosca

Firma Mosca to dostawca systemowy. W celu zagwarantowania wysokiej jakości rozwiązań oferuje nie tylko wiązarki, lecz także taśmy PP i PET. Taśmy Mosca są produkowane w Niemczech, w jednym z najnowocześniejszych zakładów na świecie. Kilka całkowicie automatycznych linii produkujących taśmę pracuje w trybie 24/7. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii taśmy Mosca spełniają najwyższe wymagania jakościowe.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Mosca

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>