Nowoczesne krajarki i ergonomiczne systemy cięcia 
23 cze 2021 11:20

W tym roku firma POLAR obchodzi jubileusz 115-lecia powstania. 

Od początku rozwój firmy zawsze trafiał w potrzeby klientów i zapewnił, że marka POLAR jest dzisiaj na całym świecie synonimem nowoczesnych krajarek i ergonomicznych systemów cięcia. 

Warto podkreślić, że wszystkie maszyny i urządzenia odpowiadają wysokim standardom bezpieczeństwa firmy POLAR, co potwierdza znak GS.

POLAR, jako globalny lider technologii, wprowadza automatyzację procesów w zakresie obróbki po druku oferując szybkie krajarki, automatyczne systemy cięcia, systemy do produkcji etykiet (ciętych i sztanco- wanych), trójnóż, a także urządzenia peryferyjne (utrząsarki, transomaty, podnośniki i odwracarki stosu, wagi) oraz oprogramowanie Compucut.

Z okazji 115-lecia istnienia firmy POLAR, Heidelberg Polska przygotował specjalną ofertę jubileuszową. Każda krajarka POLAR z serii N PRO HD otrzyma w pakiecie oprogramowanie Compucut Control, oryginalny dobijak do wyrównywania wsadu oraz poradnik krajacza „Cięcie w praktyce”. Dodatkowo Heidelberg Polska oferuje bezpłatną konsultację wraz z analizą produktywności w dziale introligatorni przeprowadzoną przez swojego eksperta w zakresie maszyn introligatorskich.

Od ponad 30 lat oprogramowanie POLAR Compucut pozwala tworzyć programy cięcia poza krajarką. Dzięki temu można zredukować czas programowania krajarki praktycznie do zera, zwiększyć jej produktywność dzięki wykorzystaniu cyfrowego zapisu układu rzeczywistego arkusza.

Compucut może być zastosowany dla wszystkich krajarek generacji PLUS i PRO, systemów etykietowych oraz systemu PACE. Można go również wykorzystać na starszych maszynach począwszy od tzw. generacji monitorowej.

Program cięcia wykorzystuje dane cyfrowe układu arkusza z przygotowalni (pliki PPF/JDF). W zależności od układu arkusza generowanie programu cięcia może odbywać się ręcznie, półautomatycznie lub w pełni automatycznie (tylko dla arkuszy z jednakowymi użytkami). 

W celu zapewnienia najlepszej realizacji procesu programy cięcia są automatycznie optymalizowane oraz zawierają wszystkie niezbędne komentarze i dodatkowe instrukcje dla operatora. 

Po przygotowaniu programu cięcia jest on przekazywany do centralnej bazy danych z programami lub bezpośrednio do krajarki.

Oprogramowanie POLAR Compucut jest dostępne w trzech wariantach: Compucut GO, Compucut CONTROL oraz Compucut AUTO CONTROL, które różnią się między sobą dostępnymi funkcjonalnościami.

Compucut CONTROL oferuje pełną funkcjonalność oprogramowania, w tym m.in. możliwość ręcznej ingerencji operatora. Tak więc dane mogą zostać dopasowane do planowanej dalszej obróbki (złamywanie, klejenie, szycie), można też dodać lub usunąć wycinki. Programy cięcia przygotowywane są na komputerze poza krajarką i na koniec wysyłane do maszyny lub do zewnętrznej bazy do zarządzania programami cięcia, do której dostęp ma każda krajarka podłączona do sieci. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Heidelberg