OKI na targach Festiwal Druku i Packaging Innovations 
15 wrz 2021 08:38

Na tegorocznym Festiwalu Druku 2021 i targach Packaging Innovations 2021 (Międzynarodowe Targi Opakowań), które odbędą się w dniach 15-16 września w EXPO XXI w Warszawie, firma OKI wraz z partnerami zaprezentuje swoje nagradzane rozwiązania z białym tonerem: Oki Pro1050, Oki Pro8432WT, OKI Pro9542EC z wielofunkcyjnym podajnikiem automatycznym.

Pro1050 – zupełnie nowe możliwości w druku etykiet

Usługi niskonakładowego druku kolorowych etykiet na żądanie to sposób na pozyskanie nowej grupy klientów i przychodów. Drukarka etykiet OKI Pro1050, dzięki szerokiemu spektrum różnorodnych nośników oraz możliwości zastosowania 5. koloru białego, gwarantuje dużą wszechstronność i elastyczność w zakresie druku kreatywnych, przyciągających wzrok etykiet. Oferuje ona możliwość wykorzystania różnorodnych nośników: od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża, w tym również takie, z którymi nie radzi sobie popularna technologia atramentowa. 

OKI Pro1050 przeznaczona jest do nisko- i średnionakładowej produkcji etykiet rzędu 6 tys. mb/m-c. Jest ona doskonała do druku na żądanie i wysokiej jakości etykiet, łatwa w konfiguracji i wymaga minimalnego przeszkolenia w obsłudze, ponieważ jej użytkowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Urządzenie pozwala nawet na duże przestoje, nie musi być używane codziennie, ponieważ jest to technologia cyfrowa, tonerowa, która nie wymaga codziennego drukowania. Nałożenie nieprzejrzystego białego tła pod obrazem CMYK umożliwia łatwy druk na nośnikach zarówno przezroczystych, jak i kolorowych. Dzięki temu produkcja etykiet, zwłaszcza w niskich nakładach, jest dużo prostsza i bardziej opłacalna niż do tej pory. Technologia atramentowa, która dominuje w branży w tym segmencie cenowym, jest technologią o znaczących ograniczeniach w tym zakresie. Wymaga ona bowiem nie tylko przygotowania matrycy, ale też stałej cyrkulacji atramentu w maszynie drukującej i drukowanie kolorem białym staje się opłacalne dopiero przy dużych nakładach lub w przypadku znaczącej przewagi prac z kolorem białym. Dzięki Pro1050 od OKI nie ma tych ograniczeń – biały może być wykorzystany jako kolor spotowy lub jako tło w przypadku podłoży transparentnych i jest to tak samo proste i ekonomiczne, gdy drukujemy jedną sztukę, jak i pięć tysięcy etykiet. W przypadku technologii atramentowej stosowanie różnorodnych, także przemysłowych podłoży często wiąże się z potrzebą wstępnego ich powlekania, co podnosi koszt etykiety. OKI daje możliwość zastosowania szerokiej gamy niskobudżetowych podłoży, także tych wrażliwych na działanie wysokiej temperatury, co znacząco obniża koszt pojedynczej etykiety i umożliwia produkcję w niskich oraz średnich nakładach w cenie korzystnej dla zamawiającego i przy marży atrakcyjnej dla producenta. Drukarka idealnie nadaje się więc dla właścicieli marek i drukarń, które chcą drukować ekonomicznie i na żądanie dowolną ilość etykiet od jednej sztuki do kilku tysięcy bez zbędnych strat, oszczędzając cenny czas i budżet.

OKI Pro 9542EC

OKI Pro 9542EC to pięciotonerowa drukarka cyfrowa LED formatu A3+ oferująca możliwość drukowania kolorem białym jako pierwszym (na spodzie) i nakładanie wydruku CMYK w jednym przebiegu na szerokiej gamie nośników różnej grubości, w tym na kolorowych i przezroczystych materiałach. Wysoka rozdzielczość – 1200x1200 dpi, prędkość drukowania 50 str./min i nieporównywalna możliwość wyboru szerokiej gamy nośników o maksymalnej gramaturze sięgającej 360 g/m2 sprawiają, że urządzenie to jest świetnym rozwiązaniem dla firm, drukarń, agencji kreatywnych i organizacji, dla których ważne jest drukowanie materiałów graficznych na żądanie i wymagających doskonałej jakości wydruków oraz dla niskonakładowego druku produkcyjnego. Drukarka została zaprojektowana w taki sposób, aby pomóc zaoszczędzić środki finansowe. Tonery o dużej pojemności redukują interwencje użytkownika i przyczyniają się do obniżenia kosztów CPP. Firma zyskuje więc możliwość optymalizacji swoich kosztów i nakładów druku, dzięki czemu może przewidywać i w łatwy sposób sterować swoimi miesięcznymi wydatkami oraz poziomem produkcji.

Pro8432WT

Pro8432WT to drukarka wykorzystująca technologię druku w bieli. Swoim potencjałem zainteresuje wszystkich tych, którzy poszukują urządzenia do drukowania na żądanie między innymi materiałów promocyjnych, gadżetów, dekoracji, a także innych zastosowań termotransferowych. Drukuje na papierze w formatach od A6 do A3 o gramaturze do 256 g/m² z wykorzystaniem białego tonera, zapewniając nawet najmniejszym drukarniom możliwości druku w naj- wyższej jakości. Oferuje wysoką funkcjonalność i wydajność, która została zwiększona dzięki dwóm dodatkowym kartridżom z białym tonerem w zestawie, pozwalającym na wydruk 13 000 białych stron. Wielopoziomowa technologia ProQ, toner Microfine High Definition w połączeniu z technologią LED gwarantują wyraziste, ostre wydruki. To doskonały model dla drukarń, agencji kreatywnych i innych firm, które na poważnie myślą o najwyższej jakości wydruku na szerokiej gamie nośników: od odzieży po gadżety i elementy komunikacji wizualnej.

Urządzenia te będzie można zobaczyć na stoiskach partnerów firmy OKI Europe: API, Ekstreme i TTMagic w hali Festiwalu Druku oraz Zakładów Artystycznych ART w hali Packaging Innovations. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy OKI

 

cript>